Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvos akarok lenni erre...

Állatorvos akarok lenni erre 21 évesen jöttem rá! Mit kellene tennem? ( többi lent)

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy van egy érettségim , 1 középszintű műszaki végzettségem és egy felsőfokú is, most rajta vagyok a német nyelvvizsgán. de az érettségim borzalmas lett 2 es 3 as többnyire 4 es 5 ös osztályzatom nem is lett :( van még esélyem hogy állatorvos legyek? és mit kellene tennem hova kellene jelentkeznem milyen szakmát kellene letennem hogy biztos felvegyenek egyetemre sajnos érettségit nem tudom már kijavítani ? De nagyon állatorovos szeretnék lenni :)
2013. ápr. 17. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Újra érettségizel és csinálsz emeltet is pl. bioszból és/vagy nyelvből. Valamint nyelvvizsga.

Ha van okj-s végzettséged, az is plusz pontot ér.

Felvi.hu-n nézz utána, kb. hány ponttal vehetnek fel az egyetemre.

2013. ápr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mármint végeztél már főiskolát? Mert az nem jó hír, ugyanis az embernek x félévnyi államilag támogatott ideje van, ha meg már elhasználta egy részét, akkor csak fizetősre lehet menni, az meg az orvosin átlag embernek megfizethetetlen. Különben biológiából és kémiból/fizikából kell emelt érettségit tenned (nézz utána felvin), az a felvételi.
2013. ápr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez a stílus, meg fogalmazás mód nem egy 21 éves emberé! Állatorvos akarok lenni???? Szeretnél? Nézz utána, de ezzel az előélettel semmi esélyed. Mi az, hogy milyen szakmát kell letenni? Miért nem nézel utána? 2-es, 3-as érettségivel nem is értem, hogy mit akarsz!
2013. ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bazseee_ válasza:

simán lehetsz! még akár elnök is, sosem késő elérni a célunkat csak törekedni kell. ilyen 3as válaszolókat meg figyelmen kívül kell hagynod, mert ezek az emberek hátráltatnak hogy elérd a célod. ne már adj a véleményére

"ilyen érettségivel nem is értem mit akarsz" :DD

2013. ápr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze figyelmen kívül kell hagyni, de attól még nem lesz állatorvos. Nem akarom megbántani a kérdezőt, de azt sem tudja hová kell jelentkezni, mik a feltételek...stb...Láthatóan nem nézett utána semminek, akkor nagyon nagy lehet benne motiváció. Meg kell nézni mennyi a költségtérítésesen a tandíj és utána kell törekedni a célunk elérésére! Én meg szeretnék űrhajós lenni, de az álmom meg a lehetőségeim igen messze állnak egymástól és attól még ha a nehézségekkel nem törődök attól még nem leszek az.
2013. ápr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akármennyire is szúrja vkinek a szemét, az utolsónak igaza van.

Nem azért nem lesz a kérdezőből jó eséllyel állatorvos, mert szar lett az érettségije. Hanem azért, mert 21 évesen még normálisan fogalmazni és helyesen írni sem tud, az internet segítségével sem képes megtalálni a számára szükséges információkat.


Egyébként újra kell érettségizni (biológiából és kémiából emelt szinten), el kell érni a ponthatárt (kb. 430). Nah meg ha már van diplomája, akkor félévente kicsengetni 1 millió forintot.

2013. ápr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó kettővel sajnos egyetértek. Többnyire ha az emberek akarnak valamit akkor van bennük huszonévesen annyi önállóság, hogy utánanéznek hogy pontosan mik a követelmények ahhoz amik szeretnének lenni. Esetleg feltesznek itt kérdéseket azokhoz akik már állatorvosit végeztek hogy milyen az egyetem, böngésznek különböző fórumokon és még sorolhatnám. Másrészt a szakma szóról mindig valami OKJ, szakmunkás munka jut eszembe (bocsánat).


De a kérdésre a válasz: Jelentkezel érettségire, nálad szerintem a két emelt érettségi játszik, mivel csak duplázással kerülhetnél be. Ez belefog kerülni úgy 50 ezer forintodba, ha már nincs tanulói jogviszonyod. Aztán jelentkezel majd februárban felsőoktatásban (Gödöllőn van azt hiszem csak állatorvosi Magyarországon). Majd megírsz két olyan 85-95% körüli emelt érettségit, úgy bekerülhetsz, aztán el is kell végezni. De én sem látok neked túl sok esélyt ehhez.

2013. ápr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
[link] Budapest István u. 2.
2013. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi úgy látszik megoldódik és felfognak venni ! :)
2013. ápr. 17. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!