Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha juniusban Vége van az...

Réka0303 kérdése:

Ha juniusban Vége van az iskolának, akkor még nyáron még élt a tanulói jogviszony attól, hogy én szeptember 1-ével nem folytatom a tanulmányomat?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 20:14
 1/2 Eboktató válasza:

Ki is jelentkeztél júniusban az iskolából, vagy csak szeptemberben úgy döntöttél nem mész többet?

Aznap, mikor bemész, elkéred a bizonyítványod, visszaszolgáltatod az iskola tulajdonát (ha volt), és aláírod a szükséges papírokat, szűnik meg a tanulói jogviszony.

2013. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha most az érettségire célzol mondjuk, akkor nem fog élni a jogviszonyod június után.

Ezt onnan tudom, hogy június végén megkaptuk az érettségi bizonyítványt, hivatalosan is lezárult mindenhol az érettségi időszak és meg is szűnt a jogviszonyom, mert azon a nyáron nem vállalhattam diákmunkát sem (nem volt honnan kérnem jogviszony igazolást, mert az egyetemre még akkor nem tudtam, hogy felvesznek-e).

Persze erre is vannak kiskapuk.

2013. ápr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!