Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék készülni az...

Hogyan tudnék készülni az érettségikre?

Figyelt kérdés
Pl a magyar nyelvre? A fogalmazás íránál min 3 oldalt kell kiszopni az ujjamból Mégis hogy készüljek erre? Töriből se nagyon tudom mit kéne átnézni. Ugye 4 év anyagát kb lehetetlen meg hülyeség átnézni mert kb semmi nem marad meg.

2013. ápr. 28. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Az érettségi feladatsorokban 1 oldal borzasztó kevés. Rendes A4-es lapnak kb. a fele. Sokkal nagyobb a margó, plusz a sorok között eszméletlen sok hely van. 3 oldalt összehozni gyerekjáték, még akkor is ha végigrizsázod az egészet.


Ha az érvelést választod, akkor az összes kötelező olvasmányról írj rövid tartalmat (lényegében a rövidített olvasmányt rövidítsd le magadnak), hogy tudd melyik miről szól. Azokból 3 példát fogsz tudni írni.

Töriből ahogy emlékszem ki vannak adva a kifejtősöknek a címei, azokat az anyagrészeket olvasd át kétszer-háromszor.

2013. ápr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hol vannak ezek kiadva? én nem találom sehol se:(
2013. ápr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az érvelést választanám alapból, de pl a tavalyi érettségibe pl a heroikus életfelfogást kellett bemutatni. Így ránézésre kb 2 sort tudnék róla írni. Azt se tudom mi lenne. Lehet idén is ilyen kacifántos lesz így kénytelen leszek mást választani de olyanokat meg soha nem csináltam. Nincs valahol fenni, hogy miket érdemes át nézni?



Töriből a kifejtősök címeit nekünk nem adták ki. Ott is véletlenszerűen lesz csomó esszé aztán választani kell.

2013. ápr. 28. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!