Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szegedi Apáthy István...

A szegedi Apáthy István Kollégiumról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Milyen koli? Közösségi élet? Nehéz bekerülni? Csak orvosis tud bekerülni?

2013. ápr. 29. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A koli maga elég jó. Szuper helyen van, a belvárosban maximum 10 perc minden gyalog. A szobában van mindenkinek saját szekrénye, asztala, polcok, van közös hűtő, maga a szoba 18 nm, és 3-an laktok benne. És persze a saját fürdőszoba sem utolsó szempont. Heti egyszer jön a takarítónő, aki felmos, felporszívózik, kitakarítja a fürdőszobát is. Minden szoba zárható, mindenkinek saját kulccsal. Az ablakok újak, télen jó meleg szokott lenni- bár nyáron is jó meleg van. Van gondnok is, aki mindent megszerel, ha elromlik valami :)

A közösségi élet változó, van olyan szint, ahol mindenki ismeri a másikat, van, ahol alig. Heti minimum egyszer (de van, hogy majdnem minden nap) van valamelyik szinten, szobában nagy buli. Kb. havonta-kéthavonta egyszer szoktak szintbulit is tartani még a leggyérebb szinteken is.

Bekerülni először szociális alapon lehet, nézik a lakhely távolságát, hogy előnyben részesített vagy-e (árvaság, nagycsalád, stb.), egy főre jutó jövedelmet. Később már számít az átlag, közösségi munka (HÖK, TDK, szintfelelős, stb.).

Régebben voltak nem orvosisok is, de most már kipateroltak szinte mindenkit, szóval fogorvosis, ovosis koli ez. Gyógyszerészeknek van saját kolijuk.

Már 4 éve lakom itt, de összességében nagyon szeretem.

2013. máj. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Fizetős BTK-s ként semmi esélyem ezek szerint? A szociális pontom magas.
2013. máj. 5. 23:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Fizetősként, ha jól tudom, egyáltalán nem kaphatsz kolit...és BTK-sként nagyon kicsi az esélye, hogy bekerülnél.
2013. máj. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 k.k.Judit válasza:
Nem tudjátok mennyi volt tavaly a ponthatár a bekerüléshez?
2013. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de mivel én felsőbb éves vagyok, nekünk előbb megkezdődött a koli jelentkezés, nem tudom mennyi volt a ponthatár, de engem 330-cal vettek fel.
2013. aug. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!