Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt matek mostani (2013....

Emelt matek mostani (2013. máj. ) érettségiből, a bankos feladat tényleg nagyon hülyén volt megfogalmazva vagy csak nekem nem ment ennyire?

Figyelt kérdés
Nekem a szövegből az jött le, hogy felveszek kölcsönt a bankból és a bank fizet még nekem....
2013. máj. 7. 13:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nekem világos volt, igaz csak 3. nekifutásra... :D

Nem értettem hogy minek számolják át napi kamatra ha utána lényegében az évi kamattal számolnak... de aztán csak leesett :)

Mondjuk ez kegyetlen szar feladatsor volt, 10 órakor még nagyon szarul álltam a feladatokkal, de aztán csak összejött, szerintem 100 pont fölött leszek.

2013. máj. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
hasonlóan vagyok mint az első. én sem értettem, hogy minek ha ugyanaz lesz. meg szökőévekkel senki sem számolt ugye? oda akartam írni, csak azt is elfelejtettem :(
2013. máj. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
A 365-tel való osztással szerintem arra céloztak hogy szökőévvel ne számoljunk.
2013. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
és a napokat kiszámoltad, ugye? hogy hány naposak a hónapok
2013. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ja én a négyzetes példánál, amikor összegezzük a sort, rosszul rajzoltam fel a q^n-ediken grafikonját (a negatív x-eknél nincs függvényérték, 0-hoz közelítve végtelenbe tart nekem a fgv pedig 0-ánál 1...), és azt is elfelejtettem odaírni hogy azért szigorúan monoton csökket a függvény, mert 0<q<1 ... na mind1
2013. máj. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
ja azt igen, kiszámoltam, mármint ismerem az ujjbütykökkel a meghatározást... :D
2013. máj. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

én nem rajzoltam grafikont, csak leírtam, h |q|<1 és cső

igen, én is ujjbütyökkel :D de ha valaki azt nem ismeri? akkor az most így mi?

2013. máj. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Hát ja, ez köcsögség, szegényeknek azzal megy el az idejük hogy azon gondolkodnak hogy most akkor mihez kezdjenek, hogyan számoljanak, 30-cal, 31-gyel, vagy osszák el a 365-öt 12 felé, de az úgy meg nem egész... szóval ezt nem tudom hogy gondolták, igazán odaírhatták volna egy kis táblázatba hogy melyik hónap hány napos...
2013. máj. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

ja vagy legalább a kezes módszert leírhatták volna :D

habár ezt majdnem mindenki ismeri, de akkor is...

2013. máj. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
csak az a baj hogy a mindenki előtt ott van a "majdnem" :)
2013. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!