Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Német érettségin ha hosszú...

Német érettségin ha hosszú levélnél azt, hogy "egyetem" magyarul írtam, az baj?

Figyelt kérdés

Hosszú levélnél azt írtam, hogy "A Széchenyi István Egyetemre járok..."

Viszont az "egyetemet" magyarul írtam le. Ez hibának számít? Végülis az az eredeti neve, hogy Széchenyi István Egyetem, vagy ebben az esetben is le szokták fordítani Universität-re?


2013. máj. 12. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos le kellett volna fordítani,így nem jó. Ez van,ha elkapkodod,és nem nézed át.
2013. máj. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos kissé kicsúsztam az időből, az utolsó egy mondatot már állva írtam, ott is Sie helyett Ihr-t írtam. :( Ráadásul 60 perc helyett csak 45 perc volt rá, mert a tanár a hallott szöveg résznél nem tudta elindítani a magnót és 10 percet szórakozott vele így azt a 10 percet levonták az íráskészség részből, emellett 5 perccel előbb elkezdték beszedni, beborítékolni, hogy időben meglegyenek vele. Emiatt volt aki piszkozatpapírra dolgozott elöl ült (így tőle kezdték először beszedni) és nem volt ideje átmásolni az egész szöveget az érettségi feladatlapra. :/
2013. máj. 13. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!