Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az alábbi szövegben a nagy...

Az alábbi szövegben a nagy nyomtatott betűvel írt "hogy" elé kell vesszőt rakni? Hogy helyes?

Figyelt kérdés

"Cél HOGY az összes pont el legyen foglalva, ha minden pontot ellenőrzés alá vonta egy csapat akkor lehet kempelni(védeni) a pontokat, de ha nincs meg az összes pont akkor törkedni kell az elfoglalésra ezért ilyenkor a folyamatos kempelés nem megengedett."



UI: A szöveget nem én írtam (akkor nem lenne benne hiba). Azért tettem fel a kérdést, mert szerintem kell a "HOGY" elé vesszőt tenni, de az egyik ismerősöm azt mondja, hogy nem, ezért elbizonytalanított. Kíváncsi vagyok, hogy kinek van igaza.


2013. máj. 14. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is tennék vesszőt.
2013. máj. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy előtt mindig kell, nem?
2013. máj. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még 2 másik helyen is hiányzik a vessző.
2013. máj. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kell elé vessző. És máshonnan is hiányzik a vessző vagy pontosvesszőt kell tenni, de én inkább három külön mondatba írnám.
2013. máj. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy a hogy elé mindig kell vessző, nem igaz, például ebben a mondatomban sem kell a második és a harmadik hogy elé.


Az ilyen kérdésekre a mondat elemzése segít válaszolni, nem a hasraütés.

Mit állítunk? Cél. (Névszói állítmány, viszonylag ritka.)

Mi a cél? Hogy az összes pont... Ez pedig egy tagmondattal kifejezett alany, vagyis egy alanyi mellékmondat (az állítmány alá rendelve). Ennélfogva kell vessző, mivel tagmondatok határa van ott.

2013. máj. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy máshonnan is hiányzik a vessző.

Köszi a válaszokat, tehát nekem van igazam. :)

2013. máj. 15. 14:10
 7/7 anonim ***** válasza:
nincs is benne harmadik hogy :D
2013. máj. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!