Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy sikerült a mai kémia...

Hogy sikerült a mai kémia emelt érettségitek? És hova készültök?

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 14:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Orvosira készülök, de nem igazán sikerült sajnos... Hát a tiéd? Azt ne mondd, hogy olyan 80-90-re számítasz, mert az előbb már ezt olvastam valakitől és kicsit sokkolt, hogy ennyire hülye voltam ma...
2013. máj. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Szerintem elszúrtam, meg a bioszt is
2013. máj. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Hát én még abban bízom, hogy a bioszom tényleg jól sikerült (annak érzem), a kémiát meg felhúzom egy maxos szóbelivel... de a fogorvosiról így is biztos lecsúsztam :(

Első válaszoló voltam.

2013. máj. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:

Én úgy jöttem ki, hogy jobb lett, mint a biosz. A számolások mentek úgy ahogy. Kiváncsi vagyok a holnapi javítókulcsra.

Most így visszagondolva elég kevésnek érzem a teljesítményem, de majd holnap minden kiderül.

Am én is orvosira pályázok.

2013. máj. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Én is úgy mentem ma megírni, hogy biztos jobban megy majd, mint a biosz, nem mert a bioszt nagyon elszúrtam, mert valójában nem, csak tényleg itthon nagyon jól ment minden, számolások is általában jók voltak, elméletet meg nagyon bevágtam minden egyes kis képet, ábrát, tényleg mindent. Erre tessék... nagyon haragszom magamra, hogy olyat rontottam el, ami tegnap még ment. Bár, ha nagyon őszinte akarok lenni kicsit dejavu érzésem van, tavaly ugyanezt eljátszottam már, csak közép kémiával... a lelkiismeretem tiszta, rengeteget készültem, a tanárom is bárkinek megmondja, hogy mindent tudtam, de sajnos ez kevés ahhoz, hogy felvegyenek. Sajnos az ember lelkiismerete és szorgalma nem számít, csak a kézzel fogható eredmény.
2013. máj. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Csak pozitívan! Ha nem is csökkentenek a pontokon, de biztosan nem emelnek. Én is másodszorra próbálkozom, tavaly a kémiám közép volt, és nem is lett rossz, csak sajnos én csak duplázni tudok. Am nem tudom.. nagyon sokat készültem rá, bár különtanár nélkül, és láttam azok tudását akik jártak.. Majd írjatok ám mindenképp, ha meglett az eredmény! Am nálunk ketten is kimentek 20perc múlva, h nem tudják megcsinálni.
2013. máj. 15. 20:45
 7/25 anonim ***** válasza:
Na igen, nálunk is a legreálosabb arc beadta 1 óra után és még mondta is a tanárnak, hogy majd jövőre. A tanár próbálta győzködni, hogy menjen ki egy kicsit a mosdóba, egyen valamit és próbálja meg még egyszer, de mondta a srác, hogy nem. Pedig tényleg egy tipikus BME-s jelölt :D jó hát nyilván nem ilyenekből kéne kiindulnom, de megdöbbentett. Egyébként szerintem, ha az ember nagyon tudja a dolgokat, akkor is minimum 2 óra kell ehhez, de akár 3 is, mindent újra átnyálazva, átellenőrizve. Én végigültem a 4 órát, ahogy egyébként a legtöbben. Hát tényleg kíváncsi leszek... a szóbelitől annyira nem félek, mert nem vészes azok alapján, ahogy elmondták. Szóval azt egy laza 50 pontosra tervezem :D
2013. máj. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Nálunk biológán adta be kb 1óra 10 perc múlva , megköszönte a lehetőséget.
2013. máj. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Szerintetek milyen lesz a ponthatár?
2013. máj. 17. 07:20
 10/25 anonim ***** válasza:
Megnéztétek a megoldókulcsot? Hány százalékra számítotok az írásbelin? Én nagyon elrontottam a kémiát..annyira bánt. Tényleg nagyon megtanultam mindent és nagyon ment az elmélet, de amikor megláttam a feladatokat (amelyek egyértelműen nehezebbek voltak, mint az elmúlt évek emelt feladatsorai) én teljesen kétségbeestem.. Hibátlan elméleti részre számítottam, de elég rossz lett sajnos. Én is hibátlan szóbelire számítok, de kérdés, hogy 70% mire lesz elég kémiából (ha meglesz annyi) Én úgy érzem, hogy a biosz sokkal jobb lett. Megnéztem a megoldókulcsot, remélem nem lesz rosszabb, mint amilyennek számoltam. Ti tudnátok nekem eredményeket mondani? Sajnos a környékünkön nem nagyon van más, aki emelt kémiára ment, így nagyon érdekelne, hogy nektek hogy sikerült. A ponthatárokról annyit, hogy szerintem ÁOK-n 400 pont körül lesz legalábbis Debrecenben (szerintem) mondjuk én nem oda jelentkeztem.. eleve sokkal kevesebb a jelentkezők száma. Nem tudom, hogy ti néztétek-e, de kb.: 300-zal kevesebben jelentkeztek ÁOK-ra, ÁOTK-ra 100-zal. Szerintem már emiatt is csökkennie kellene a ponthatárnak egy kicsit, de ha emiatt nem, akkor az emelt kémia miatt legalább 10 pont az BIZTOS (10%-ot átlagban szinte mindenki ront, ahhoz képest, hogy a közép szintű hogy sikerült volna) De nem csak én mondom, hogy nehezebb volt a kémia, mint eddig bármikor, ami szerintem nagy szívatás volt, mert egy tagozatos gimiben 4 év alatt elég szépen felkészítenek az emelt szintű érettségire. Nekünk 2 évünk volt rá és így is spóroltak az óraszámmal:-((( Na mindegy.. Végül is az enyém nem ezen múlt, hanem a figyelmetlenségemen és azon, hogy nagyon nagyon ideges voltam:-(((( Ha van időtök akkor kérlek írjatok!:-)
2013. máj. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!