Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy sikerült nektek a biológi...

Hogy sikerült nektek a biológia vagy/és kémia (emelt) érettségitek %-ban?

Figyelt kérdés
kíváncsi volnék, h az átlag h teljesít, én idén szeretnék valamelyikből emeltre menni.
2011. dec. 16. 00:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem anno az emelt biosz 95% lett. Kémiából nem érettségiztem, csak fizikából.
2011. dec. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én most ősszel voltam emelt kémián, 96% lett.
2011. dec. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már csak arra lennék kíváncsi, h ilyen jó eredmények mennyi tanulást igényelnek?! :D Amúgy grat mind2töknek!
2011. dec. 16. 21:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát én még most is elgondolkodom rajta, hogy is sikerült:D Szerettem a biológiát, érdekelt, jó voltam belőle. És ami érdekli az embert, az könnyen ráragad. Jártam fakra meg sokat olvastam. Maximum a témazárókra tanultam külön.

Meg OKTV előtt (amiből persze a második fordulóba se jutottam be:D) próbáltam kicsit tanulgatni a könyvet. De az is inkább ilyen nagyon alapos olvasgatás volt.

Szóval azért úgy a 4 év biosztanulás alatt rámragadtak a dolgok, mert nem az utolsó pillanatban találtam ki, hogy biológiával akarok foglalkozni, hanem már gimi elsőben tudtam, hogy az érdekel.

Szóbelire meg előtte 2 hetet talán. Bár már nem igen emlékszem, rég volt:) (2009-ben:D).

2011. dec. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazság szerint az én sztorim ott kezdődött, hogy hetedikben, amikor bejött a kémia, még csak tömegszázalékokat számoltunk, és kérdezte a tanár, hogy ki akar szakköre jönni, és pedig gondoltam, hogy mivel az órán is mentek a dolgok, elmegyek szakkörre. Neveztünk versenyre is, ami elég jól sikerült, és meghozta a kedvem a kémiához. Volt sikerélmény, szóval mindenképp pozitív volt a visszajelzés. 4 éven keresztül jártam szakkörre és versenyre, és ragadtak rám a dolgok. Az osztálytársaimnak is folyton én magyaráztam el az anyagot, ha elvesztek tanórán. Szóval több helyről rögzült a tananyag. Középszintű érettségire semmit nem tanultam külön, emelt szintre pedig 1-2-szer átolvastam a tankönyv azon részeit, amikről tudtam, hogy nem megy annyira (vannak bizonyos részek, amiket minden versenyre/vizsgára újratanulok, pl. nitrogéntartalmú heterociklusok, műanyagok).

Nem tudom, hogy ez mennyiben segít, de valószínűleg a diákok 95%-a nem így megy el emelt szinten érettségizni. :)

2011. dec. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 k.k.Judit válasza:
2009-ben még könnyű volt az élet! Azóta már nagyon sokat változott az érettségik főleg kémia nehézsége. Az idei volt a legnehezebb és egyben kötelező is. A nagy-dumások előbb oldják meg az ideit is olyan jóra és azután minden ok...
2013. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nem tudom feltűnt-e (gondolom nem....,), hogy a válaszokat 2011-ben írták.

Másrészt meg annyira azért nem nehezednek az érettségik. Van, hogy kicsit könnyebb, van, hogy kicsit nehezebb, de olyan hatalmas különbség nincsen.

Csak mindenki a sajátját érzi a legnehezebbnek.

Harmadrészt meg k.vára mindegy, hogy 2009-ben szerinted könnyű volt-e vagy sem, ugyanis az idei jelentkezőkkel kell versenyezned, nem a 2009-esekkel.

Megnyugtatlak, hogy már igen régóta az egyetemen csücsülök, így a szerinted "könnyen szerzett" érettségimmel véletlen sem fogom pont előled elvenni a helyet.

Ha annyira nehéz volt az érettségi, és mindenkinek szar lett, akkor a ponthatárok is lejjebb fognak menni. Ergo halálosan feleslegesen rinyálsz.

2013. jún. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!