Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológus képzés az ELTE-n....

Pszichológus képzés az ELTE-n. Mik a felvételi követelmények?

Figyelt kérdés

Hallottam, olvastam olyasmit hogy magyar, töri, matek, biosz, ieen nyelv ezek közül kell kettőt választani éretségi tárgyul és egyet emelt szinten kell teljesíteni. Ebből melyik kettő a nagyon ajánlott, illetve ez még mindig érvényben van? Van esélyem úgy, hogy nem épp a legközvetlenebb és beszédesebb ember vagyok? Persze tudok rajta változtatni, fejleszteni, ha kell tudok beszélni...

Előre is köszönöm a segítséget.



2013. máj. 15. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Biosz, mert az majd az egyetemen is lesz, illetve emelten a törit ajánlom, mert a magyar túl nehéz és az idegen nyelven emeltezel akkor a nyelvvizsga pont nem számít bele..Nagyon kemény az képzés, mármint lelkileg is. Először téged fognak szétszedni önismeretileg, ami egy gyenge embert igen csak megérinthet..Én most felvételeztem a pszichológiára, nekem azt mondják, hogy van tehetségem hozzá..Az emberekhez pedig közvetlenek kell lenni, másként nem fognak megnyílni a problémájukkal feléd és az egy dolog, hogy tudsz hallgatni, türelmes vagy, de keménynek is kell lenned ugyanakkor, megmondani amit meg kell és nem

szabad mások problémáit felvenni..

2013. máj. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szóval töri és biosz...és akkor nyelv...értem...ilyen szempontból tudok kemény lenni, mármint meg tudom mondani amit kell, ha az segít az embereknek...ez a téged szednek szét dolog arra utal, hogy teljesen ki kell ismerned magad, mind jó mind rossz oldalaidat, és elfogadni amilyen vagy? Azt hiszem ezzel nincs gond...
2013. máj. 15. 17:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
igen azt jelenti, bár nehéz az élet, van amikor a körütted lévő ember olyan tulajdonságokkal ruháznak fel ami nem is te vagy, de lehet akár, hogy olyanokat mondanak, amikre eddig nem figyeltél fel:)
2013. máj. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen ezek mind lehetségesek:) De ilyen szempontból nem félek, nem olyan nagyon sok mindenre tudnak rávilágítani a természetemben, amit nem tudok. Azt hiszem az önismeretem a kelleténél jobban helyén volt midig, akár rosszról akár jóról van szó, és a kritikát is bírtam mindig. Persze ettől függetlenül elhiszem, hogy az egész kimerítő tud lenni lelkileg. De azért szeretném megpróbálni, és igyekezni fogok, hogy javuljon a közvetlenségem és nyitottságom az emberek felé:)
2013. máj. 15. 18:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem az ELTE-re járok, de emelt biosz - angol közép kombinációt dupláztam + két nyelvvizsga, akkor még így megérte, az 500 pontos rendszert annyira nem ismerem. Persze mehetsz akármelyikkel, amelyikből jó vagy, de a bioszos beállítottság azért jól jön, az angolra meg nagyon nagy szükség van. Hátrányban vannak azok, akik nem jól vagy egyáltalán nem beszélik, mert rengetegszer előfordul, hogy egy adott témában alig van magyar szakirodalom. Úgyhogy erre az érettségin kívül is érdemes rágyúrni, nehogy meglepetés érjen.
2013. máj. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Egy közép angollal azért el lehet boldogulni?
2013. máj. 19. 22:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem simán. :)
2013. máj. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kell a felsőfok..nekem most nem sikerült és nagyon ideges vagyok, hogy fog-e sikerülni..ráadásul duplázni szeretnék, mondjuk ha szerintem kitíűnő vagy végig akkor nem kell:)
2013. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy menne a felső:S és kitűnő sem vagyok...:/
2013. máj. 23. 21:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért ne menne?:) Ha sikerül a közép akkor már nincs sok a felsőtől:) Én már nagyon bánom, hogy ilyen későre hagytam..Sajnos így nem hiszem, hogy felvesznek az Eltére, mert elúsztam plusz 12 ponttól:)
2013. máj. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!