Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt törire készülők! Melyik...

Emelt törire készülők! Melyik szóbeli tételes könyvet érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Szóbelire készülök, és kétféle könyvet találtam kidolgozott tételekkel. Esetleg valakinek megvan valamelyik/mindkettő? Mi a véleményetek, hasznosak? Melyiket érdemesebb megvenni?


1: [link]


2: [link]


Köszönöm a válaszokat!



2013. máj. 16. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem a második van meg, nem rossz, bár kevés ami ott le van benne írva, viszont jó kiindulási pontot szolgál, plusz sejthető h egy-egy témakörön belül milyen tételek merülhetnek fel.
2013. máj. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Meg a másodikat az ELTE ÁJK felvételi bizottsága állította össze azt hiszem
2013. máj. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi! :) igen, én se várok csodát egyiktől sem, de azért biztos segít, ha kb. össze van rakva, hogy mégis melyik témakörhöz mit kellene.. :)
2013. máj. 16. 10:33
 4/9 anonim ***** válasza:

a 2. at. én abból készülök és a tanáraim is azt javasolták.


(milyen lett az írásbeli, hogy éreztétek a nehézségét?)

2013. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi Neked is a választ! akkor szerintem gyorsan beszerzem :)

hát nekem elég gyatrán sikerült, bár ugye csak a rövid feladatoknak tudom az eredményét kb, az esszékről elképzelésem sincs, de reménykedem, hogy nem lettek olyan rosszak... :) 75-80%ban reménykedek.

2013. máj. 18. 10:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem úgyszintén :( Igaz nem is sokat készültem rá, kb. 25 pontot szereztem az első résznél, viszont az esszéket mindegyiket tudtam... én is egy max szóbelivel olyan 80%-os eredményre számítok
2013. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Én mindkettőt megvettem, és csak ezekből szándékozom készülni. Remélem elég lesz. A többség által ajánlott második könyv önmagában biztosan kevés lenne, én leginkább az elsőben reménykedem. Ugyanis tartalmilag bár megközelítőleg azonos a kettő, de az elsőben bővebben fejtik ki az adott témaköröket, és szóbelin előfordulható forrásokat is mellékelnek a témához. Az első könyv kb. 160 hasznos oldal, a második 90-95. A Műszaki Kiadós könyv témakörönként további segítséget nyújt a kigyűjtött évszámok, személyek, topográfia és fogalmak táblázatával. Idézek a könyvből: "(...)ismeretanyagában mindenben megfelel az emelt szintű érettségi követelményeinek, helyenként azon is túlmutat, mivel valljuk, hogy a sikeres szóbeli szerepléshez, a vizsgázók közüli kitűnéshez a magabiztos fellépés mellett "kell egy kis plusz"."


Ezt csak úgy lehet értelmezni, hogy a könyv önmagában is elegendő, sőt! Az más kérdés, hogy átvernek-e? :)


Az ELTÉS szerzők munkája saját magát is úgy aposztrofálja, hogy "(...) szóbeli tételeinek VÁZLATOS kidolgozását adja". Önmagában biztosan kevés a tanuláshoz, kiegészítésnek viszont kiválóan alkalmas lehet.

2013. máj. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tennék hozzá az előzőhöz, hogy a Műszakis könyvből egy teljes témakör letölthető, tehát meg tudod nézni, szerinted mennyire felel meg a felkészüléshez:

[link]

Illetve a kiadó honlapján megvan egy másik témakör is, csak az jpg képekben, nem közvetlenül letölthető, legalábbis nem egy kis trükközés nélkül :)

2013. máj. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! :)
2013. máj. 20. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!