Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú szóbeli...

Angol középfokú szóbeli (origós) nyelvvizsgához adnátok nekem tippeket, hogy milyen hanganyagokkal érdemes a magnóra készülni?

Figyelt kérdés

2013. máj. 14. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Alapjában véve majdnem mindegy,csak hallgass.

Hallgathatsz BBC-t,CNN-t meg más eredeti csatornákat.

Szerintem ez nagyon hasznos.

Aztán,vegyél könyvet amibe vannak listening-es feladatok.Az origós értelemszerűen a legjobb az esetedben.

Nem tudom jársz-e tanárhoz amúgy.

Középfokon még a zenehallgatás is lehet jó.

Erre többféle módszert is tudok:

1;Azt is megcsinálhatod-szerintem ez a klasszikusabb módszer- hogy hallgatod a dalt és közbe nézed a feliratot.Ez persze arra is jó,ha vannak ismeretlen szavak a dalokban,kiírod,és máris bővült a szókincsed.

2;A másik módszer az lenne,hogy nem nézed a feliratot ,és közben írod amit énekelnek.Ez arra jó,hogy lemérheted,hogy ha nincs ott a felirat,te mennyit és hogy értesz.

Persze nem ártana minden nap hallgatni.


Ha még eszembe jut valami,írok.

:)

2013. máj. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon kedves vagy! :)Nem járok tanárhoz, egyedül készülök. Leállamvizsgáztam pár éve, s ideje lenne már ha a diplomám az én kezemben lehetne. :) Az írásbelim megvan, de a szóbeli számomra nehéz, mert nagyon lámpalázas vagyok, a magnó meg elég gáz ahogy hallottam emberektől.
2013. máj. 17. 21:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Örülök ha segítettem:)

Viszont a lámpaláz az tényleg nem valami jó a beszédnél.De szerintem gondolj arra,hogy "akkor is meg tudom csinálni.Meg kell tennem a diplomám érdekében". Gondolj valami ilyesmire,és szerintem akkor jobb lesz.

Amúgy,nekem a középfokúm már egészében megvan, én nemrég felsőfokúból mentem szóbelire (szintén angol) és,én különórákkal készültem.Órákon én se voltam valami bátor meg minden,az se jött ki belőlem amit tudtam.De a vizsgára összeszedtem magam.:) Neked is sikerülhet.

Az is jó,ha a témákat-gondolom van könyved amibe benne van mind- magadnak többször hangosan elmondod.A középfokon lényegében inkább magadról kell beszélned.Vagyis én az én könyvemből akkor ezt vettem ki.És a vizsgán is.Szóval,akár az is jó lehet,ha van egy angolul jól tudó (min. erős középfokon lévő) ismerősöd és vele beszélsz min.1 héten 1x skype-on angolul.Szerintem ez azért lenne jó,mert -mint már írtam- a középfok inkább arról szól,hogy átlagos témákról,magadról tudj jól beszélni.Ez egy ismerőssel talán még jobb mert neki úgymond nem mondasz új dolgokat magadról,vagyis ismer,vele magyarul is beszélsz hétköznapi témákról,így tulajdonképpen csak angolul kell megtenned ugyanazt ,mint amit magyarul.Még egy előnye szerintem az ismerősnek,hogy nem parázol előtte.Hisz ismer,ha esetleg valamit rosszul mondasz,nem lesz ciki,nem múlik rajta a dolog.Szerintem ha ezt vizsgáig mondjuk minden héten 1x,vagy 2x megcsinálnátok, feltehetőleg segítene:)

Persze ez az én véleményem.


A magnóra sajna csak hallgatással lehet gyakorolni.A középfokú magnó se tűnt először nehéznek,de mikor felsőfokúztam,ott még nehezebbek is voltak.Az a lényeg,hogy te magad mindent megtegyél érte hogy meglegyen.A középfokra meg a felsőfokra is sokat hallgattam.A középfok 92% lett a magnója.Szóval meglett az eredménye.De azt se felejtsd el hogy ez részben a szerencsétől is függ.

Talán kezdened kéne a könnyebbekkel ,és csak aztán a nehezebb listening-gel.

Amúgy,hány pontból hány pontod van általába?Vagy ez változó?

Nekem például a felsőfok abszolút változó.De ha csak 60% mondjuk a magnó,akkor a beszédnek kell nagyon jónak lenni.

Egyikkel felviheted a másikat.


Most küldenék netes oldalakat ahol van többféle listening.

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. máj. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségedet és a tanácsokat. Nagyon ügyes vagy a nyelvtudásban, remélem a felsőfokúd is sikerül/t! :)Van egy jó barátom, majd vele mindenképp beszélgetek, illetve gyakorlom a listening-et. Nagyon jók a linkek amiket küldtél, én csak az egyiket ismertem a többit nem. Nagyon köszönöm! Általában változó ahogy sikerülnek a pontok, van ami nagyon megy, van ami meg nagyon nem :)Szóval van mit gyakorolnom. Nekem még azzal van gondom, hogy könnyebben rájövök egy-egy válaszra ha van választási lehetőség, de pl. ami az origón van, hogy magyar kérdéseket tesznek fel és magamtól kell magyarul válaszolni, hát szerintem így nehezebb. Legalább is nekem, de gondolom azért mert kevés a szókincsem. No de gyakorlat teszi a mestert :) Nagyon köszönök neked mindent! :)
2013. máj. 19. 09:12
 5/6 anonim ***** válasza:

:)Nagyon örülök hogy segítettem.

Amúgy ezt nem írtam le, de nekem a középfokú szóbeli Origós volt,az írásbeli is.De az origóson kívül másik írásbelit is csináltam.(az TársalKodó) A felsőfokú szóbeli is origós lesz.Ez nem tudom ad-e némi információt.


:)Mégegyszer sok sikert

16/L

2013. máj. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy! Neked is sok sikert kívánok a jövőbeli terveidhez! :)
2013. máj. 19. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!