Most akkor ki a hibás?

Figyelt kérdés

Észrevettem hogy az általános volt irodalom tanárom törölt myvip-ről az ismerősei közül,és azt irta,hogy egy olyan diák aki a volt tanárának nemtud köszönni az ne legyen az ismerőse. (mármint ahol tanulok (szakközép suli) abba a városban nem köszöntem neki. Csak az a probléma,hogy én nagyon nem láttam, lehet valakivel voltam és beszélgettem vele és ha rá is pillantottam akkorse vágtam le hogy a volt tanárom az,mivel lehet beszélgettem a barátommal,vagy ő magyarázott és arra figyeltem. Tegnap pedig jöttem haza anyukámmal a faluból,és ő megállt a bolt elött. Kiszállt, de én közben anyukámnak "kézzel lábbal" mutogattam,beszélgettem anyummal és magyaráztam, anyum köszönt neki de még azt se vágtam le,erre utána közli anyum nekem hogy most se köszöntem a volt tanárnak.



Majd lehet várhatom a következő levelet,hogy milyen bunkó vagyok. De különösebben nemtud érdekelni,mert ha egyszerűen nem láttam.


2009. okt. 2. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A tanárod egy kicsit felfújja ezt az ügyet. Igenis előfordul az emberrel, hogy el van bambulva, és nem veszi észre azt, akit köszönteni illik. Ilyenkor lehet szólni. Az lenne az igazi bunkóság, ha ránéznél, majd elfordítanád a fejed és szó nélkül továbbállnál - de ugye nem erről van szó.
2009. okt. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de a tanár nem tud előre köszönni? Hol van az megírva, hogy neked feltétlen észre kell venned a tanárt és kötelezően neked kell előre köszönni?

Az ilyenek annyira tudnak dühíteni... -.-

2009. okt. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves előző válaszoló! Az illem nem azt diktálja, hogy a tanár köszönjön előre a diáknak, hanem épp fordítva. Mindazonáltal megbocsátható "bűn" az, hogy ha a diák nem köszön, mert nem vette észre a tanárt.
2009. okt. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hibás vagy annyiban,hogy figyelmetlenen voltál mindkét alkalommal.

Tanuld meg,hogy ha valakivel beszélgetsz és az köszön valamelyik ismerősének illik neked is köszönni ,még ha nem is ismered. Ez vonatozik arra amit írtál, hogy anyukáddal beszélgettél ő köszönt a tanárodnak te nem.


Igen egyébként meg felfújta a tanárod a dolgot.

Legegyszerűbb meg oldás két féle: Nem veszel róla tudomást és legközelebb jobban figyelsz köszönsz.

Vagy írsz egy bocsánat kérő levelet, hogy ne haragudjon,de nem figyeltél ezért nem köszöntél. stb.

2009. okt. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!