Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik már másodszorra, harmadsz...

Akik már másodszorra, harmadszorra próbálnak bejutni! Titeket is mindig kérdezgetnek?

Figyelt kérdés
Úton, út félen mindenkinek meg kell kérdeznie, hogy: Hova jársz Te most? Érettségizel? Hova jelentkezel? Már annyira elegem van, főleg mikor olyan emberek kérdezik, akik pontosan tudják, hogy tavaly nem vettek fel. S mikor az ember azt hinné ,hogy végre nem erről kell beszélnie, akkor a barátnője természetesen kinyögi a társaságban, hogy valaki a héten érettségizett ám... Tudom, hogy a kelleténél jobban zavar, de én már nagyon kellemetlenül érzem magam, egyrészről mert én vagyok az egyetlen az ismerőseim közül, aki nem jár sehova, másrészt már unom előadni napi szinten ugyanazt a történetet arról, hogy hogy csúsztam el 3 ponttal és idén mégis megint megpróbálom. Túlreagálnám?
2013. máj. 18. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Megértelek. Én 20 évesen érettségiztem, mivel 5 évfolyamos osztályba jártam, plusz késtem egy évet, mert őszi születésű vagyok. Felvettek érettségi után egyetemre, ahol folyamatosan azt kérdezgették hogy te hogyhogy még csak 21 évesen vagy elsős?? Mit csináltál 3 éven át?? És ilyenkor elkezdem szépen mondani hogy nyelvi osztályba jártam ami 5 éves, és késtem egy évet .... Középiskolába mindenki azt hitte hogy buktam, mert a középiskola ugye többnyire 4 éves, és "hát én hogyhogy 5 évig járok??" .... Egyetemen most úgyszint, jogot hallgatok, harmadikos vagyok, a volt osztálytársaim legtöbbje Bsc-re ment, így idén végeznek... tőlem kérdik hogy "hát te nem idén végzel?" ekkor megint jövök és mondom, h ez jog, ami osztatlan képzés és 5 éves. Szóval mindig megtalálnak engem is :)) de tegyél rá, te életed, úgy alakítod ahogy akarod, én már meguntam és megmosolygom inkább azokat akik ezredszerre kérdezik tőlem ugyanazt.
2013. máj. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem, tényleg idegesítő. Én csak egy évet hagytam ki érettségi után (más okból), de engem is mindig kérdezgettek, hogy 19 évesen hogyhogy nem járok egyetemre, mit csinálok. Ha valakivel megismerkedtem, rögtön ez volt a kérdése, mintha már legalább 25 éves lennék, hogy kéne lennie 2 diplomámnak. 19 évesen még alig nőttem ki a gyerekkorból, nemhogy lett volna önálló életem.


Nem tudom, szerintem ez inkább vidéken szokás, ki hova megy tanulni, az se baj, ha valami nevesincs büfészakra, a lényeg, hogy egyetemre jár és akkor mindenki meg van nyugodva. Értelmesebb körökben abszolút nem furcsa, ha valaki pl. 26 évesen kezd el egyetemre járni, mert mondjuk addig a világot járta vagy pénzt gyűjtött.

2013. máj. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!