Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen munka...

Szerintetek milyen munka illene hozzám?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok,most fejezem be a kilencediket egy hatosztályos gimiben.Idén kezdett el nagyon foglalkoztatni a kérdés,hogy mi is legyek,hol tanuljak tovább.Szeretem a matekot,a fizikát,a rajzot,az angolt és a tesit.Amit nagyon utálok az a töri,a magyart sem igazán csípem.Olyan munkát tudok elképzelni magamnak amihez kell alkotó/képzelőerő vagy ilyen mászkálós munka,a lényeg,hogy ne egy irodában ülve kelljen gépelni.Angolból 2-3 év múlva emelt szintű nyelvvizsgám lesz (remélem) és németből is tervezek középfokút tenni de sajnos nincs túl jó kommunikációs készségem szóval ezek csak a felvételi pontokhoz,a diplomához vagy esetleg külföldi munkánál lennének hasznosak,de direkt kommunikációs szakma ezért szóba sem jöhet.Lehetőleg egyetemre szeretnék menni,nem szakképzésre.Egyéb jellemzőim amik esetleg ideillenek:nem túl jó a szemem,lány létemre úgymond hiperaktív vagyok,nem vagyok az a vezető típus.

Amikben eddig gondolkodtam:építész/építészmérnök(valaki elmondhatná mi a különbség),rendőr(bár ez teljesen más,nem kell hozzá nagy végzettség´,de mivel rossz a szemem nem hiszem hogy szóba jöhet.)Fontos szempont még,hogy inkább a családommal szeretném tölteni az időm egy részét,minthogy egész nap a munkán gürcöljek,de az sem baj,ha otthon is elintézhetem a m unkám,így legalább én osztom be az időmet.A pénz "közepesen" számít.

Na szóval a lényeg:milyen szakmát ajánlotok és melyik egyetemen érdemes ehhez továbbtanulnom?

15/L(igaz,az elején már írtam)



2013. máj. 20. 12:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján az építész illene hozzád (Én is arra járok :)) A különbség az építész és az építészmérnök között az, hogy az építész az egy osztatlan 5 éves képzés, ami azonnal mester diplomát ad, az építészmérnök, az pedig 4 éves bsc és utána el kell végezni még egy 1,5 éves msc-t is, és akkor pont ugyan olyan diplomád lesz, mintha osztatlanra jártál volna. Szóval a kettő tulajdonképpen ugyan az, ugyan azokra az órákra járunk, az elején még minden tantárgyból együtt vagyunk. Viszont időnk az nincs. Volt olyan, aki a húsvétot a kollégiumban töltötte, mert következő héten annyi leadásunk és ZH-nk volt, szóval a családodtól egy kicsit el kell szakadni emiatt... Aztán később amikor már dolgozik az ember akkor még én sem tudom mi lesz..


A barátnőm tavaly felvételizett rendészetire, és csak másodszorra engedték át az orvosi vizsgálaton a szeme miatt, pedig neki nem is annyira vészesen rossz.

2013. máj. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy ilyen sokat írtál az építészetről mert most pont az egyetemen gondolkoztam,hogy vajon milyen lehet,mert hát ugye 5 év.Hova jársz egyébként, BME-re?
2013. máj. 21. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!