Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű magyar szóbeli...

Emelt szintű magyar szóbeli érettségire elég a Corvina kiadó által megjelentetett könyvben lévő kidolgozott tételek megtanulása?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 11:10
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%

Hát, attól függ, milyen eredményt szeretnél. Mert a sikeres vizsgához elég, de ha magas pontszámot szeretnél, akkor nem.

A lányom tavaly emeltezett, olyan kitekert, kicsavart módon hozták neki összefüggésbe a mai magyar irodalmat a középkori franciával, hogy ihajjj. Pedig az nem is volt része a tételnek...

2013. máj. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Magas pontszámot szeretnék, de akkor ezek szerint ehhez még hozzá kell tanulnom. Köszönöm szépen a választ! :)
2013. máj. 22. 11:50
 3/51 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nincs mit, és sok sikert!!!
2013. máj. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég sajnos :( Nekem töri-emeltből van a Corvina kiadós, nagyon kevés, kellenek hozzá a tankönyvek is, a kiskönyv csak kiegészítő infókat ad, meg inkább vázlatként szolgál.
2013. máj. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Egyébként az irodalom tételek tényleg nincsenek bőlére eresztve. Az életrajzok nagyon rövidek :-\ köszönöm a jó kívánságokat, és Neked kedves másik hozzászóló szintén sok sikert kívánok, ha az idén mész :-)
2013. máj. 22. 13:23
 6/51 anonim ***** válasza:
100%
Én meg sem vettem a könyvet, eléggé lájtosnak tartottam az árához képest.
2013. máj. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%

Cáfolnám az eddigi válaszokat. Tavaly érettségizők közül nem egy embert ismerek, aki csak abból tanult, és maxpontos szóbelije lett.

Az életrajzok azért nincsenek bő lére eresztve, mert rohadtul nem kellenek. Az kell, ami a tétel címe. Tudni kell, hogy kiről beszélsz, de nem keltesz túl jó benyomást, ha elkezded darálni az életrajzot, mert az azt jelenti, hogy nem értetted meg a feladatot :) pl: egy ismerősöm Petőfit húzta (forradalmi látomások lírájában és az Apostolban, biztos tudod, idén is tétel), kb a harmadik életrajzi mondat után szóltak be, hogy köszi, akkor most kezdd a tételt légyszíves.


Nem könnyű tanulni a Corvinás könyvből, elég sok a barokkos körmondat, de információval teli, és próbáld ki, ha megtanulsz egy tételt és utána pontosan felmondod, bőven ki fog jönni a feleleti idő.


Nem szabad elfelejteni, hogy magyarból ugye ott van a nyelvtan is, ami összesen 40 tételt jelent. A tanárok tisztában vannak vele, hogy 40 teljesen különböző témáról infókat bevágni baromi nehéz, ráadásul nagy része sok helyen nem is tananyag.


Én is idén érettségizek, sok sikert kívánok neked.

2013. máj. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Végre! Köszönöm, most megnyugtattál :) Egyébként, felmondtam magamnak itthon a tételeket és bőven kijött az idő, talán még egy kicsit hosszabb is lett! Annak örülök, hogy nem kell bemagolni az életrajzokat, mert például Petőfinél ez a sok helyszín meg minden, össze-vissza mászkált :D


Lassan végzek a tételekkel, remélem már te is jól állsz! :) Sok sikert!

2013. máj. 27. 23:02
 9/51 anonim ***** válasza:
Ti mikor mentek szóbelire? :) Mit szeretnétek húzni? :D
2013. máj. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
Elég? Akkor történelemből is elég lehet a Corvinás? Abban kb 1-1 tétel úgy háromnegyed/1 oldalt foglal el. Túl sok időm nem lesz tanulni rá sajnos
2013. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!