Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék állatorvos...

Nagyon szeretnék állatorvos lenni, de már felvettek a Dienes angol szakára, mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Az van,hogy már felvettek a Dienes László Gimnázium angol szakára,de úgy döntöttem,hogy állatorvos szeretnék lenni.Tudom,hogy azelőtt kellett volna eldöntenem,mielőtt beadtam a felvételit.De hogyan lehetnék mégis állatorvos?

2013. máj. 25. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire lehetséges mostanában, utólag átjelentkezni, de mindenképp járj utána még mostanában, hogy mi a módja az átvételnek, bár ehhez elég erős suli kell, amibe, már nem hiszem, hogy utólag felvesznek, én anno (2006-ban), végigjártam az iskolában 1 évet, ahova felvettek és köv. évben újrafelvételiztem, igaz vesztettem 1 évet, de azért az ember álmai még is csak fontosak.

Én már suli alatt jöttem rá, hogy nem ezt akarom, így nem volt lehetőségem átjelentkezni, de te próbáld meg!

2013. máj. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi.Utánanézek.
2013. máj. 25. 10:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak úgy tudnál az állatorvosira jelentkezni, ha újrafelvételizel a következő évben, vagy hát újra érettségizel emelt szinten biológiából és kémiából.

Csak úgy átjelentkezni biztosan nem tudsz.

2013. máj. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még eléggé messze van neki az érettségi :)
2013. máj. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy angol szakos vagy, ugyanúgy lehetsz állatorvos. Leérettségizel, és mehetsz is egyetemre.
2013. máj. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

azért egy biosz-kémia fakt nem árt hozzá

elvileg szakközépből is el lehet menni orvosira...

2013. máj. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na igen, elnézést, azt nem figyeltem, hogy még csak most lettél gimis. (a 3. voltam)

Meg lehet oldani, hogy felvegyenek angol szakról is, de egy sima biológia és kémia képzés nem hiszem, hogy elég lenne az egyetemhez.

Viszont gimnáziumon belül át tudsz menni másik osztályba, csak lehet, hogy le kell tenned egy különbözeti vizsgát. Egyik barátnőm is angol-német szakról ment át biológia spec osztályba, úgyhogy ez nem megoldhatatlan.

2013. máj. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!