Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Utasszálitó repülögépen...

Utasszálitó repülögépen szeretnék dolgozni, mint pilóta. Jövőre fogok pályát választani (13 vagyok& nem gyerekkori álom ez akarok lenni) kerestem sulit, de sehol se írják, h lány jelentkezhet-e és h, hol lehetne ez iránt érdeklődni ilyen suliután?

Figyelt kérdés

2013. máj. 25. 19:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a helyesírás fontos lesz, először arra gyúrj.
2013. máj. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
tudom, kedves válaszoló....! :D azért írtam így, mert max.250 karekter fér ide ... ja és azért nem írtam az alsó rublikába mert ez mind fontos volt .... de azért kösz
2013. máj. 25. 20:03
 3/14 anonim ***** válasza:
Nyíregyházi főiskola
2013. máj. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az rendben van, hogy fősuli, de nekem középsuli vagy gimi "kell".Mivel általános után nem mehetek fősulira...:d Amúgy kösz a válaszokat értékelném, ha valaki bővebb tájékoztatást tudna nyújtani...:D
2013. máj. 29. 20:27
 5/14 anonim válasza:
Kb 5 perce válaszoltam egy hasonló kérdésre, de akkor ismét leírom. :) Ha pilóta szeretnél lenni akkor egy erős gimnázium és a végén amiből lehet emelt szintű érettségi és természetesen csak a színjeles eredmény elég és mellé minimum legyen már meg a középfokú angol nyelvvizsga. Ezután jelentkezz Nyíregyházára légihajozó szakra. Ha felvételi pontszámod a maximum közelében van akkor van esélyed hogy bekerülj államilag finanszírozott helyre. Általában 5 és 10 fő között vesznek fel így hallgatókat oda. Költségtérítésesen a 4 éves képzés 11-13 millió forint környéke ha jól emlékszem. Azzal pedig semmi gond nincs hogy lány vagy. Szeretjük a helyes lányokat a repülős szakmában, pláne mert ritka mint a fehér holló :D. Repülős szakmai középiskola Csepelen van a Kossuth Lajos Két Tanítási Nyelvű stb. hosszú nevű iskola (Gugliba: Kossuth Csepel, első találat). Repülőgép-szerelőket és műszerészeket képeznek ott. Ott végeztem én is, de jelenleg elégé áldatlan állapotok vannak az iskolában és a rep.szerelő szakon is. Érdeklődj utána, bár csak szépet és jót fognak mondani, de egy próbát megér. Ott 4 éven át már lesznek szakmai tárgyak is, de utána 2 évre ott kell maradni ha szakmát is szeretnél most még. Aztán kitudja hogy változnak az oktatási törvények és szabályok évek múlva. De nagyon fel kell kötni a nacit ha a repülős szakmában szeretnél elhelyezkedni idehaza, pláne pilótaként.
2013. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ohh..:D nagyon köszönöm. végre egy értelmes válasz...:D de nem tudnál több gimit mondani..:D?? mert Csepel nem az én helyem... ha érted :D
2013. jún. 1. 11:34
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó... csak 5-6 államis hely van. Vagyis volt. Mert idén szüntették meg a képzést. [link]
2013. jún. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
DE ez ugy csak fősulira vonatkozi...?
2013. jún. 1. 18:37
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen. Ma pilóta munkához elvárják a legalább főiskolai diplomát. A legtöbb légitársaság előnyben részesíti, ha valakinek mérnöki diplomája van. Csak érettségivel esélyed sincs.
2013. jún. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És a mèrnökin kívül milyen diploma lehetséges?
2013. jún. 2. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!