Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pilóta akarok lenni hol...

Pilóta akarok lenni hol kezdjem el?

Figyelt kérdés

Igaz kicsit nagyban gondolkozok hiszen 16 éves vagyok és egyszer a malév légitársaságnál szeretnék dolgozni.

Hol kezdjem el mik az első lépések és milyen anyagi háttere van ennek?

Részletes információt szeretnék és linkeket is elfogadok.


2011. febr. 27. 20:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Először is hajtogass papírrepülőt.

Továbbiakban:


[link]

2011. febr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerezz be kb. 20-25 milliót a képzésre.
2011. febr. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
jó de ha belefektetünk az oktatásba ennyi pénzt akkor az megtérülhet majd a pilótai pályafutásunk során?
2011. febr. 28. 12:04
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerezz gazdag szülőket :D Amúgy hihetetlen drága a pilótaképzés, meg a követelmények, hétköznapi ember számára elérhetetlen távolságban van. Igen, az a többmilliós (de akár többtízmilliós) összeg nem csalóka, tényleg benne lehet ennyiben. Először is az alap pilótaképzésen érdemes túlesni, majd jöhetnek szépen a fokoztatok. Gyűjtögetni kell a repült órák számát mert sokat számít a gyakorlat, tehát kell bérelni egy gépet. Sokáig fog tartani még fizetett pilótai állást kaphatsz, addig hobbiként kell űznöd. Érdemes jó matematikai, földrajzi és fizikai ismeretekkel rendelkezni. Lehet hogy a pilóták keresnek a legjobban, de mire egy légitársaságnál elkezdhetsz dolgozni addigra leszel 24-25 éves (áruszállító járatok, kisgépek, itt még azért nem olyan magas a fizetés), majd olyan 30-35 éves korodra jó estben eljuthatsz az utasszállító gépekre. De ehhez már most el kell kezdened repülgetni.
2011. márc. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

Én is az akartam lenni, csak nekem nem volt rá pénzem :(

Neked viszont sok sikert kívánok, bár a MALÉV már sehol nem lesz mire te végzel :)

2011. márc. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
és mégis kb mennyi a fizetés egy pilótának?
2011. márc. 2. 18:16
 7/14 A kérdező kommentje:
mondjuk mind1 mert nagyon drága ezt még hitelre felvett pénzel sem lehet
2011. márc. 2. 18:18
 8/14 A kérdező kommentje:

maradok a szimulátornál és itt élem ki a repülési vágyaimat

igaz itt nem fizetnek érte de sebaj

2011. márc. 2. 18:19
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
5-600.000 forintról fog indulni ha kapsz fizetést, aztán légitársaságok nagygépein már bőven 1 millió forint felett van az átlag havi kereset, ez mehet tovább többmillióig is akár, felszállások számától és a repülőn megtett időtől függ. De hogy ne csak kiábrándító tényeket írjak a pilótaképzésről, a honvédségben ugye lehet pilótának jelentkezni, ott ugye nem kell a képzés után fizetni (csak aztán ne csodálkozz ha bevetés közben leszedik a gépedet). Talán van erre civil utón is megoldás: Ha jól tudom a Nyíregyházi főiskola közlekedési szakán van lehetőség légiközlekedési szakirányban tanulni, ez konkrétan az amit te szeretnél.
2011. márc. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

" (csak aztán ne csodálkozz ha bevetés közben leszedik a gépedet)"


A magyar gépek nem sűrűn vannak ilyesfajta veszélynek kitéve.

2011. márc. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!