Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen könyv szükséges a...

Milyen könyv szükséges a felkészüléshez az emelt szintű földrajz érettségihez?

Figyelt kérdés
Hallottam a 77 tétel földrajzból c. könyvről, ha azt megveszem elég lesz? Ahol néztem ott csak középszintű változatban volt . Nem tudom biztosra hogy az kell e meg még milyen felkészülési módokat ajánlotok a biztos cél elérése érdekében?négyest szeretnék legalább.

2013. máj. 25. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
emelteztem belőle. hát emelt föcihez kb. az összes kiadott könyv kell 7. osztálytól. se több, se kevesebb. sajnos emelten minden szart kérdeznek, de komolyan. a nemzeti tankönyvkiadósat ajánlom elsőként.
2013. máj. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
emelten a 4es nagyon gyenge egyébként. lehet nem tudod még ezt, de emelten 60% felett már ötös.
2013. máj. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
értem,majd negyedikben tervezem az emeltet és am leírnád nekem hogy milyen felkészülést igényel? te hogyan készültél fel rá és milyen eredményt értél el ?
2013. máj. 25. 20:47
 4/6 anonim ***** válasza:

hát én nem jártam tanárhoz, még suliba sem (levelezős vagyok, kb 4 föci órám volt összvissz évente), ezért én teljesen egyedül készültem.


letöltöttem az oktatási hivatal honlapjáról a részletes követelményeket, és az egészet kidolgoztam egy blogba. kinyomtattam, és így elkészült az én saját tankönyvem. ezt jól betanultam, mellette a topográfiát is folyamatosan gyakoroltam(erről is fentvan a részletes követelmény az oktatási hivatal oldalán).


Letöltöttem az összes érettségit visszamenőleg, kinyomtattam, lefűztem, és lett egy óriási emelt föci munkafüzetem. ezeket többnyire megoldottam, és sajnos nem értem a levégére, így kicsit hiányos tudással mentem be(dolgozom már igazából).


még csak az írásbeli volt meg, javítókulcs alapján kb. 80% lett, amit még szóbelivel szeretnék javítani.

2013. máj. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
értem, gondoltam majd nyárra én is kinyomtatom a feladatsorokat és majd megoldom őket,meg hallottam hogy ebből a 77 tétel földrajzból c. könyvet érdemes megvenni,meg láttam egy mf-et amiben emelt érettségi feladat sorok vannak megoldó kulccsal és magyarázattal, meg az oktatas.hu-n nem találtam meg a követelményeket csak a topográfiait azokat tudom,de azt is hogy azokat ismételni kell folyamatosan mert elfelejtődik
2013. máj. 25. 21:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem megvan az a 77 tételes, nevetségesen alacsony a színvonala. helyette melegen ajánlom a Konsept-H Könyvkiadó: Érettségi Közép és emelt szinten című könyvet. ez egy velős szupertömör, de mindenre kitérő vázlatkönyv, emelt szintre. nyilván hozzá kell venni a könyveket, de ismétlésre az tökéletes.
2013. máj. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!