Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Múzeológiához milyen tantárgya...

Múzeológiához milyen tantárgyakat szükséges tanulnom?

Figyelt kérdés
Földrajz, történelem?! Légyszi, valaki! Tetszik ez a terület.

2012. dec. 18. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi alapján tetszik? Én úgy tudom, hogy a történelem alapszak egyik szakiránya, tehát az alapja biztosan egybeesik a történelem szakkal.
2012. dec. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Először is, imádom a múzeumokat, főleg a történelmi témájúakat. Pl. Angliában a British Museum, vagy ezek az ősmaradványokat tartalmazóak, stb.

Meg a töri az egyik kedvenc tantárgyam, és arra gondoltam, esetleg azzal is elhelyezkedhetnék a későbbiekben valahol, ha sikerül.

És köszi a választ! :)

2012. dec. 19. 21:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia, muzeológiához a történelmet érdemes ezerrel tanulnod, plusz még a kémiát sem árt, ugyanis általában a régészekből lesznek muzeológusok. Tehát jelentkezz régész szakra, amihez kell töri, de fogsz tanulni anyagismeretet is, tehát erősíts rá a kémiára is kicsit :) És persze a földrajz sem árt, és az idegen nyelv ismerete, főleg a német és az angol. Sok sikert!
2013. jan. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Idegen nyelvek nagyon mennek, történelemből is jó vagyok, földrajzból is. A kémia már picit húzósabb, 5-ösre megtanulom, max nem értem. De köszi! :))
2013. jan. 5. 19:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit. De azért mindenképpen érdeklődj a töritanárodnál, mert ő biztos jobban ismer, mint én és könnyebben megmondja, melyik egyetemre menj, meg ilyeneket :)
2013. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Meg még annyit, hogy azért egy muzeológusnak azért elég sokrétű ismeretekkel kell rendelkeznie. Azért jó, ha még érdeklődsz a néprajzi dolgok iránt is, a művészettörténet iránt is. De ha mondjuk olyan műzeumban szeretnél dolgozni, ahol fegyverek vannak, akkor a töri iránt kell érdeklődnöd, elsősorban a hadtörténet iránt. Ha mondjuk őslények vannak a múzeumban, akkor gondolom földrajzi ismeretek kellenek, biológiai ismeretek, szóval nem tudom... érteni kell sok mindenhez :)
2013. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na igen, engem főként a csontok, meg egyéb ilyen régebbi maradványok érdekelnek főként, meg persze kultúrák, népek története, történelme. Szóval..:))

Köszi még egyszer ^^

2013. jan. 8. 17:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Töri mindenképpen
2013. márc. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Talán a latin sem árthat
2013. márc. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. márc. 4. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!