Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktathat a tanár 3. 0-ás...

Megbuktathat a tanár 3. 0-ás átlagra?

Figyelt kérdés

A kémia tanárom most szinte az osztály 40% meg akarja buktatni, pedig mindegyikük 2.0 felett van. Én pont 3.0 vagyok és szerdára meg kellene tanulnom az egész 2. félévi anyagot, hogy ne bukjak meg. 3.0 az mióta bukás?? Azzal indokolta, hogy a második félévben 3db 1-est írtam és 1db 5-öst de ha csak azokat számítjuk az akkor is 2.0 az egész év meg 3.0... Beszéltem az ofővel és elég sokan jöttek velem mivel mindenki fel van háborodva de azt mondta, hogy csak akkor tud valamit csinálni ha már be vannak írva az évvégi jegyek. A kémia nagyon nem az erősségem, 1 nap alatt amúgy se tudnám megtanulni a 2. félévet, nemhogy úgy, hogy kedden irodalom tz-t és angol évfolyam dolgozatot, szerdán pedig matek tz-t és nyelvtan tz-t is írok. Mit csináljak? Menjek az igazgatóhoz?

Előre is köszönöm a válaszokat

(9. osztály)



2013. máj. 27. 20:57
 1/6 aspikami ***** válasza:
60%
Nem, nem buktathat meg, ha mégis megpróbálná menni kell igazgatóhoz/ofőhöz persze miután már "lezárt"és rosszabbra mint az átlagod.
2013. máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, menjél nyugodtan az igazgatóhoz!


A törvény szerint a tanár osztályoz, de ha az osztályzat a tanuló kárára jelentősen eltér az évközi jegyek átlagától, akkor az osztályzókonferencia indoklást kérhet a tanártól, és ha nem fogadja el, akkor felfelé módosíthatja a jegyet. Ezért mondta az ofő, hogy csak a beírt jeggyel tud mit kezdeni.

2013. máj. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Ha a második félévben van 3 darab 1-es témazáród, akkor teljesen jogosan buktat meg. Még akkor is jogosan buktathatna, ha csak 1 darab egyesed lenne, és a többi mind ötös. Persze meg kell adnia a javítási lehetőséget.


Most gondold el, hogy mondjuk repülőt akar vezetni valaki, és minden megy neki ötösre, kivéve a leszállást, amit képtelen úgy megcsinálni, hogy ne haljon meg senki. Engednéd őt repülőt vezetni, vagy megbuktatnád?

2013. máj. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, ez azért nem így működik középiskola kilencedik osztályába... ráadásul nem is kötelező érettségi tárgy, gondolom nem vagy kémia sávos sem, szóval nem kellene szívóznia pont egy ilyen tárggyal - mondom ezt én úgy, hogy vegyész szakon vagyok.
2013. máj. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, meglátjuk mi lesz szerdán, bár az, hogy 5ösre feleljek szó szerint lehetlen.

3. Válaszoló: neked is köszönöm a választ dr azért 9.ben ez nagyon nem így megy. Nem elég, hogy nem érettségi tárgy de csak 1 évig van nekünk.

2013. máj. 27. 23:00
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként nem témazáróra kaptam az egyeseket hanem röpikre.
2013. máj. 27. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!