Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy összetett és bonyolult...

Egy összetett és bonyolult osztályproblémára keresnék megoldást. Mit tehetünk a külső alapján való kiközösítésért?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Rajtam kívül álló okok miatt egy borzalmasan gyenge színvonalú iskolába járok. Az oszály általánosságban: van egy borzalmas klikk nálunk,ahová ugymond plázacicák járnak, a hárompasi egyéjszaka tipusból(tiszelet a kivételnek),akik legtöbbje gátlástalanul elküldi a tanárt a jókuvva anyjába,hogy mi az hogy mer tanítani,mert őket nem érdekli,és miért nem tiszteli őket a tanár. Van néhány lány,aki kicsit csendesebb,és inkább meghúzódik. őket egyfolytában húzzák,piszkálják. van egy lány,aki csak a szakmáért ment oda,viszon e mellett érettségizni és tanulni akar,hogy vigye valamire. És vannak a kicsit butuskábbak,akik kb az iskola szinvonalához jók.Ők elég értelmesek,nincs velük semmi baj,bár néha bomlasztanak kicsit. Itt vagyok én,aki egy erős(számomra Túlontúl erős) másik városbéli iskolából jöttem,nem vagyok egy nagyágyú,szókimondó és társalgáskedvelő vagyok.(énrólam: el kellett költöznöm családi viszályok miatt,nem folynék bele,aki megérti megérti,aki nem egyezik vele elfogadom,párommal élek,munka iskola háztartás,ezt tudják is rólam). Strébernek tűnök lehet,mert néha értelmesen elbeszélgetek egy tanárral,elnézést kérek ha valamivel megbántottam,rendbontás lett miattam. Ugymond kissé vicc tárgya vagyok odabent,rocker vagyok,bár főként csak iskolán belül öltözöm úgy,kifejezve tiltakozásomat az ellen,hogy szabad legyen kirakni mindent amijük van. szerintem izléstelen.

És ez a klikk,ugymond,mindenkit kiközösít,vicc tárgyává tesz aki nem oLYan mint ők,nem festi magát,nem rázza a fenekét. Csak azért járnak iskolába,mert muszály.de ott mindent megtesznek,hogy akadályozzák az értelmest a tanulásban. A múlt héten volt egy verekedésem,kissé besokalltam az egyik lányra,mert mióta oda kerültem csak beszól,idegesít,én vagyok a sátán. Órán jött hozzám verekedni,hálistennek a tanár lelőtte. (sajnos engem is elkapott a harci ideg,ha nem állítanak le,lehet baj lett volna,bár előtte még soha nem verekedtem.) mivel ma nem mentem,betegség miatt,gondolom azt hiszik félek.ez érdekel legkevésbé. most egyik lány(egy kicsit visszahúzódóbb,de vagány) mondta,hogy nekem kellene változnom (?!)de elegem lett abból,ezen a ponton,hogy mindenkit bántanak,aki nem olyan mint ők,aki nem felel meg az elvárásoknak.már fel se veszem,mert alsó tagozatban engem a családi hátterem miatt közösitettek ki és vertek többen is(pénztelenség,és szülők nemtörődömsége,ebből kifolyólag kis különcség) Egy ilyen osztályban kell maradnom év végéig. van rá lehetőség,bármi,hogy egy kis béke legyen nálunk?


2009. okt. 5. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Verd meg aki nem tetszik, egy idő után leszállnak rólad, a plázacicusok nem szeretik ha letörik a körmük...
2009. okt. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
éppenhogy én békét akarok,nem viszályt...de sajnos nem nagyon lenne olyan ember aki mellettem állna páromon kívűl.
2009. okt. 5. 19:08
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem el kéne menned másik suliba, itt már nem éri meg a becsületedért küzdeni.
2009. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem, nem lesz. Vagy alkalmazkodsz a közösséghez (bármennyire is hülye közösség), vagy ne csodálkozz, ha kitúrnak, piszkálnak. Egyelőre ők vannak "erőfölényben", úgyhogy ne csodálkozz, ha lenézően és helytelenítően viselkedsz velük, akkor ők sem fognak békét kötni vele.
2009. okt. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%

Szia! Középiskolában én is rocker voltam - nem mentem át azóta se plázacicába, csak az egyetem alatt megtetszett a goth, és úgy 10 éve ebben vagyok :) Olyan ismerős volt, amiket olvastam Tőled - középiskolában én is ezekben a bő együtteses pólókban jártam, aztán találtam rá a saját, nőiesebb stílusmora - és gothként néha én kerültem a másik oldalra, a farmeros-pólós metalos csajok időnként ma is beszólnak a fűzők, kivágott felsők stb. miatt - és ez nem esik jól, mert elvileg egy oldalon állunk.

Csak azért mondom el ezt Neked, mert szeretnélek lebeszélni az ítélkezésről - hiszen Te is pont azt akarod, hogy fogadjanak el! Az osztálytársaiddal való viszony megjavításához KÖLCSÖNÖS elfogadás kellene - azaz Te se vágj pofákat rájuk! Mindenkinek joga van olyan stílust képviselni, amilyet akar, ha ez éppen a plázacica-stílus, akkor legyen az - "élni és élni hagyni" Ha felvállalsz egy olyan stílust, ami eltér a megszokottól, fel kell vállalnod azt is, hogy nem fog mindenkinek tetszeni. Persze ebbe a "nemtetszésbe" a verekedés nem fér bele. Egy jó tanárnak kellene tudni ezt koordinálni, mondjuk egy óra keretében beszélgethetnétek a másságról, a toleranciáról.

De ha ilyen nem lesz, mutass példát. Ne oszd őket azért, ami Neked nem tetszik velük kapcsolatban, javasold, hogy hagyjátok békén egymást, és kész. Ne minősítsd őket - amíg nem bánt, addig az ő dolga, mit csinál, mit vesz fel. OK, hogy Te már önálló háztartásban élsz, de ne verd erre a melled, és ne vágd a másik fejéhez, hogy őt bezzeg anyuci eteti stb.

Azt tanácsolom még, fogj össze az említett "szerényebbekkel" akiket szintén piszkálnak ezek a diszkósok - érdekes módon nekem is a kívülállók közül kerültek ki anno a barátaim az osztályból. Egyik egy vallásos csaj volt (!) , másik meg egy teljesen outsider srác. Most volt a 10 éves osztálytalálkozó, hadd ne mondjam, utóbbival ittam együtt, meg az osztály anno lenézett stréberével, meg egy harmadik, anno a kövérsége miatt csúfolt sráccal. Keresd Te is a kevésbé menők társaságát, lépj túl azon, hogy nem egyeztek! Lehet, hogy ők nem rockerek, de a kirekesztettségetek közös, és együtt erősebbek lesztek! ;)

2009. okt. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

egyetlen pillanatog sem beszéltem velük lekezelően.inkább illedelmes próbálok lenni,mutatva,hogy nem minden a külső.akkor volt sok mikor már századszorra hordtak el mindennek-na akkor visszaszóltam,hogy elég! és még azt is kulturált hangnemben.

nem verem a mellem.nem azért élek külön mert nekem ez jó.terveztük ugyan párommal igen,de sajnos azért kellett eljönnöm mert én anyám már lassan etetni nem tudott,és felhánytorgatta hogy nem adom neki a keresetemet.nemis bezélve a családi hepajról

szóval nem bántok senkit,ugy érzem,csk megoldásokat keresnék-ha létezik

ui.igen a kiközösitettekkel vagyok jóban,kiderült,jééé ezek jófejek!

2009. okt. 8. 22:07
 7/15 anonim ***** válasza:
8%

"van egy borzalmas klikk nálunk,ahová ugymond plázacicák járnak, a hárompasi egyéjszaka tipusból(tiszelet a kivételnek),akik legtöbbje gátlástalanul elküldi a tanárt a jókuvva anyjába,hogy mi az hogy mer tanítani,mert őket nem érdekli,és miért nem tiszteli őket a tanár."

"A múlt héten volt egy verekedésem,kissé besokalltam az egyik lányra,"

"rocker vagyok,bár főként csak iskolán belül öltözöm úgy,kifejezve tiltakozásomat az ellen,hogy szabad legyen kirakni mindent amijük van."


Na ne röhögtess, ha ez neked az illedelmes viselkedés, akkor sürgősen mondj fel az illemtan tanárodnak! Hülyének nézed őket, verekedsz velük (ami gondolom nem volt előzmény nélküli!), még az öltözködéseddel is azt hangsúlyozod ki, hogy őket mennyire utálod, szerintem te csöppet sem vagy hajlandó alkalmazkodni hozzájuk!


Egyébként nekem nagyon az jön le ebből, hogy mások szemében meglátod a szálkát, sajátodéban a gerendát se. Vannak az osztályodban a ribancok és a buták, te vagy egyedül intelligens ember, aki annyira alkalmazkodik a többihez, mégis kiközösítik, sőt, még egy verekedésbe is belerántják!

Hát elmondanám neked, hogy azért csinálják ezt, mert vevő vagy rá. Kiemeled a különbözőséged, pedig igazából semmivel sem vagy különbözőbb náluk, hogy az intelligencia-szinted mennyi, azt nem tudom, de a beképzeltséged szerintem üti a ribancokét. Vevő vagy a verekedésre, vevő vagy a veszekedésre, az utálkozásra is, mint ahogy ez a pár sor megmutatta.

Igazából szerintem tök jól beleillesz az osztályba, te vagy a beképzelt kis különc, aki mindenkit utál, maradj is ott!

2009. okt. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
"még az öltözködéseddel is azt hangsúlyozod ki, hogy őket mennyire utálod" - na nehogymár ne öltözködhessen úgy, ahogy neki tetszik! Undorító, ha azért néznek ki valakit, mert nem követi a divatot.
2009. okt. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Persze. Mindenki úgy öltözködik, ahogy akar, de ne csodálkozzon, ha a többieknek van véleménye az ő öltözködési stílusáról. Ha ez nem tetszik, lehet alkalmazkodni a csordához!
2009. okt. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen, én is ezt próbáltam mondani - ha valaki felvállal egy nem divatos stílust, akkor az nem biztos, hogy mindenkinek tetszeni fog. Az, hogy megbámulják, pofákat vágnak, belefér, ezzel számolni kell, ez nem vészes. De az, hogy megverik, NEM fér bele! Az nem jogos következmény.

Márpedig ez áll az írásban: "Órán jött hozzám verekedni" Itt a tanárnak kell közbelépni, és megvédeni a diákja személyiségi jogait. A Kérdezőnek nem csak akkor van joga zavartalanul létezni, ha úgy öltözködik, mint a többiek. A nem elnyomó másságot el kell viselni (azaz ha a Kérdező nem bántja az osztálytársait, azoknak nincs joguk csak a külsejéért bántani őt) De akkor Te se mondd nekik, hogy "te hülye diszkópatkány" stb. Persze megértem, hogy ha odajön osztani, valamivel vissza kell vágni - de én pl. elértem anno, hogy békén hagyjanak. Bementem a suliba, valahogy eltelt a délelőtt, húztam el a saját barátaimhoz. Igen, ebben része volt annak, hogy a "hülye elvont fekete csaj" segített megírni a házi feladatot, vagy tanácsot adott a problémáikra - milyen érdekes, hogy engem kérdeztek, és nem egymást. A tiszteletet ki lehet vívni.

2009. okt. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!