Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy összetett és bonyolult...

Egy összetett és bonyolult osztályproblémára keresnék megoldást. Mit tehetünk a külső alapján való kiközösítésért?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Rajtam kívül álló okok miatt egy borzalmasan gyenge színvonalú iskolába járok. Az oszály általánosságban: van egy borzalmas klikk nálunk,ahová ugymond plázacicák járnak, a hárompasi egyéjszaka tipusból(tiszelet a kivételnek),akik legtöbbje gátlástalanul elküldi a tanárt a jókuvva anyjába,hogy mi az hogy mer tanítani,mert őket nem érdekli,és miért nem tiszteli őket a tanár. Van néhány lány,aki kicsit csendesebb,és inkább meghúzódik. őket egyfolytában húzzák,piszkálják. van egy lány,aki csak a szakmáért ment oda,viszon e mellett érettségizni és tanulni akar,hogy vigye valamire. És vannak a kicsit butuskábbak,akik kb az iskola szinvonalához jók.Ők elég értelmesek,nincs velük semmi baj,bár néha bomlasztanak kicsit. Itt vagyok én,aki egy erős(számomra Túlontúl erős) másik városbéli iskolából jöttem,nem vagyok egy nagyágyú,szókimondó és társalgáskedvelő vagyok.(énrólam: el kellett költöznöm családi viszályok miatt,nem folynék bele,aki megérti megérti,aki nem egyezik vele elfogadom,párommal élek,munka iskola háztartás,ezt tudják is rólam). Strébernek tűnök lehet,mert néha értelmesen elbeszélgetek egy tanárral,elnézést kérek ha valamivel megbántottam,rendbontás lett miattam. Ugymond kissé vicc tárgya vagyok odabent,rocker vagyok,bár főként csak iskolán belül öltözöm úgy,kifejezve tiltakozásomat az ellen,hogy szabad legyen kirakni mindent amijük van. szerintem izléstelen.

És ez a klikk,ugymond,mindenkit kiközösít,vicc tárgyává tesz aki nem oLYan mint ők,nem festi magát,nem rázza a fenekét. Csak azért járnak iskolába,mert muszály.de ott mindent megtesznek,hogy akadályozzák az értelmest a tanulásban. A múlt héten volt egy verekedésem,kissé besokalltam az egyik lányra,mert mióta oda kerültem csak beszól,idegesít,én vagyok a sátán. Órán jött hozzám verekedni,hálistennek a tanár lelőtte. (sajnos engem is elkapott a harci ideg,ha nem állítanak le,lehet baj lett volna,bár előtte még soha nem verekedtem.) mivel ma nem mentem,betegség miatt,gondolom azt hiszik félek.ez érdekel legkevésbé. most egyik lány(egy kicsit visszahúzódóbb,de vagány) mondta,hogy nekem kellene változnom (?!)de elegem lett abból,ezen a ponton,hogy mindenkit bántanak,aki nem olyan mint ők,aki nem felel meg az elvárásoknak.már fel se veszem,mert alsó tagozatban engem a családi hátterem miatt közösitettek ki és vertek többen is(pénztelenség,és szülők nemtörődömsége,ebből kifolyólag kis különcség) Egy ilyen osztályban kell maradnom év végéig. van rá lehetőség,bármi,hogy egy kis béke legyen nálunk?


2009. okt. 5. 18:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

igen,a probléma ezért bonyolultabb,elnézést hogy nem tudok mindenkinek érthetően válaszolni.

Ha valai,én segítettem az osztálynak ott ahol lehetett.valakinek hajsütö kellett,rohantam haza,hogy legyen.smst irni:napont 20-30 at irtak meg tőlem(ingyé volt),valamit el kellett intézni,mentem.de viszont ha nem volt,azt is megmondtam.tehát ezen a ponton érthetetlen a dolog számomra.


a történet nem csak rólam szól,bár ez eddig senkinek nem tünt fel.vannak barátaim is ebben az osztályban,és ők is ugyanigy ki vannak tolva.nekik szeretnék megoldást találni,hamár az enyémre megkaptam,hogy bképzelt vagyok.

mégegy info: a tanárok nemis próbálnak rendet tartani.az óra 10perc nettó tanagyagból áll,a többi fegyelmezés,üvöltözés,kuvvaanyázás. nos?

2009. okt. 9. 12:34
 12/15 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok, a rocker/goth válaszadó, aki kicsit a középiskolai önmagát látja Benned :)... Tanárként is van tapasztalatom, diploma után két évig tanítottam - elhiszem, hogy idegesítő, ami az órán megy, de értsd meg, a tanár nem tud mit csinálni. Meg nem verheti a gyereket, és ha ötvenszer leüvölti, és a gyerek ötvenegyedszer is visszaugat, az már a tanárnak égő, azért nem tesz már semmit, mert elege van. Tudom, milyen ez. Egyest ír be, vagy szaktanárit, a gyerek röhög, leszarja, új szabály szerint ki nem lehet küldeni (ez szerintem a leghülyébb szabály. Régen azért ki lehetett küldeni a gyereket, és ha a folyosón meglátta egy másik tanár vagy az igazgató, az nagyon necces volt a tanulónak, és nem a tanárnak!), az igazgató meg, akivel régen lehetett fenyegetőzni, hárítja a problémát, úgy hidd el, hogy még a tanárt b.asszák le, ha panaszkodik egy gyerek magatartására! Ezért inkább úgy van vele, valahogy kibírja az órát, tanítani úgyse nagyon tud... Nem véletlen hagytam én is ott az egészet, és kerestem más munkát.


Az osztályproblémán az osztályfőnök tudna segíteni, közösségformáló, tudatosító beszélgetésekkel, amiben az osztály tagjai konstruktívan részt vesznek. Mindenki egyesével kiáll és elmondja a véleményét az osztályközösségről, és hogy szerinte hogyan lehetne javítani. Az osztályfőnök összegez, moderál és megakadályozza a veszekedéseket. Anno ez nálunk ha csodát nem is tett, de javított a helyzeten, tudatosabbak lettünk. A másságot is így kezelték nálunk: volt egy nazarénus csaj, aki a vallása miatt nem vett részt pl. az osztálytáncban a szalagavatón - ő is kiállhatott és őszintén elmondhatta, mit miért tesz illetve nem tesz. Utána jobban megértettük, ha nem is értettünk vele egyet mindenben. Az osztályfőnökünk és egy másik tanár közös programokat szerveztek az osztálynak, közös mozizást, negyedikben közös (kulturált) kocsmázást is - ezek is jól működtek.

2009. okt. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Osztom a 12/5-ös véleményét.Egykori magamat látom benned.Neked is nyitnod kell a többiek felé.Elfogadnod,hogy a többiek mások.Dettó ilyen voltam én is de szerintem anyámnak is köszönhetően,mert ő egy rendkívüli kritikus ember.Hajlamos a lenézésre.Sokáig másoltam.Hála istennek felnőtt koromra megváltoztam.Nem nézek le senkit és mindenkivel szóba állok.Kedvelnek is sokan.Akkoriban nem sokan.

Próbálj meg mindenkivel normálisan viselkedni és ha nem változik semmi akkor sem,akkor jöhet szóba az iskolaváltás.

Az is benne van a pakliba,hogy nem a megfelelő suliba jársz.Akkor is így hozta a sors és fogadd el.

Próbálj meg hozzád hasonlóakkal barátkozni.Sokszor a pénzügyileg szegényebb gyerekek bővebb emberi értékekkel bírnak csak nem vesszük észre.

2012. nov. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Menj másik suliba
2017. ápr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Vagy legyél magántanuló
2017. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!