Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek gondok. Mit lehet tenni?

Matek gondok. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10.-es Gimis, és hát rendesen gondom van a matekkal.. Sose ment jól, mindig is gondjaim voltak vele. Nagyon nehezen meg tudtam tanulni, de két hét után már egyáltalán nem emlékeztem rá.. Általánosban 3-as 4-es voltam matekból, mert ott a Definíciót is számon kérte a tanár és abból jókat tudtam felelni. De most nagyon nem megy. 9-ben végig kettes voltam matekból, most félévkor meghúztak, és most is 1,3 az átlagom. SEGÍTSETEK! Mit tudok tenni? Egyszerűen nem jut el az agyamig az információ! Hiába a különtanár, hiába tanulom, nem fogom fel. Matek alól felmentést hogyan szerezhetek?

2013. máj. 29. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a különtanár egy nagy kalap sza...! Bár bocsánat!

Írj privibe pár feladatot, én tuti el tudom úgy magyarázni neked hogy tényleg megértsd! És még pénzedbe sem kerül :)

Felmentést nem egyszerű szerezni.

2013. máj. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez már a 4. Különtanárom.. Akkor ott megértem, 1 feladat erejéig. Hazajövök, gyakorlok még, és se kép se hang..
2013. máj. 29. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondom. Küldj feladatot. Most 10 tanárt is kifoghatsz aki nem jól magyaráz.
2013. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Órán nagyon kell figyelni, szépen pontosan jegyzetelni. Mindig írj magyarázatot is magadnak, hogy otthon tudjad, hogy mi miből következik. Magántanárnál szintén, ott is oldj meg feladatokat és értsd meg. Az hogy egy jó matekos elmagyarázza neked, hogy hogy van egy feladat nem sokat ér. Magadtól kell rájönnöd mindenre, mert mikor magyarázzák, akkor minden tök egyszerűnek tűnik, csak később nem tudod megoldani. A rengeteg gyakorlás az egész kulcsa. Persze, ha ennyire nem megy a matek, akkor mindig is gondod lesz vele, szóval mindig is nagyon sokat kell gyakorolnod, de sajnos ez van
2013. máj. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tanárként mondom, hogy tényleg van néhány olyan gyerek, aki valamilyen oknál fogva képtelen magáévá tenni a matekot.

Ilyen esetben el lehet gondolkozni egy szakértői vizsgálaton. Vannak körzeti Nevelési Tanácsadók, meg Szakértői Bizottságok, ahova a szülő kérésére el lehet menni egy ilyen irányú vizsgálatra.

Ide el kell menni, és megmondják, hogy mi a formája az eljárásnak. Kell a szülő írásbeli kérvénye, kell a szaktanártól valami vélemény, meg tán még valami.

Itt felmérhetik, hogy tényleg nem alkalmas vki a matek tenulásra, és adhatnak olyan szakvéleményt, ami alapján felmentenek az ÉRTÉKELÉS alól, és matek helyett más tantárgyból kell érettségizni. De csak ha valóban önhibádon kívül van valami matek-zavarod.

2013. máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megbeszéltem anyáékkal, elintézzük a felmentést. Sose ment a matek..
2013. máj. 30. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!