Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudok ott lenni az érettsé...

Nem tudok ott lenni az érettségi megtekintésén végig és 2 tárgyból nem fogom tudni megnézni az eredményeimet, mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Hogyan szokott zajlani az érettségik megtekintése? Nálunk úgy van a beosztás, hogy minden órában lehet megnézni egy db érettségit és az utolsó kettőt nem fogom tudni megnézni, mert 10-kor kezdődik az utolsó előttinek a megtekintése és nekem 10-re kell mennem dolgozni. Tanácsok, hogy mit tehetnék?

#időpont #érettségi #megtekintés #kijavított érettségi
2013. máj. 30. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez szabálytalan, 8 órát kell biztosítani a megtekintésre és nem lehet így felosztani tárgyanként. Még a megtekintés előtt hívd fel a kormányhivatal oktatási főosztályát vagy írj nekik egy e-mailt, hátha ráveszik az iskolát a szabályos megtekintésre. Ugyanis ők a felettes hatóság, és az a dolguk, hogy betartassák a jogszabályt. Utólag már sokat nem tehetsz.
2013. máj. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Minek akarod megnézni az összeset? Én tavaly egyet sem néztem meg. Ha valamelyik feltűnően rossz lett az elvárásod alapján, akkor oké, de amúgy.
2013. máj. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
7:30-11-ig van a megtekintés... hnap bemegyek suliba, jelzem, hogy mi a gondom... nem tudom, mit csinálhatnék.... amúgy meg 10-22-ig dolgozom :S :(
2013. máj. 30. 21:30
 4/15 anonim ***** válasza:

Írj meghatalmazást valakinek, aki ott tud maradni. Tudod, hogy kell? Én most nagyon benne vagyok a témában. :D

Szóval én ezt csinálmám. Meghatalmaznám egy haveromat, hogy amikor a sajátját nézi, az enyémet is nézze meg úgy, hogy a tanár orra alá dugja az általad írt meghatalmazást.

2013. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Aki megnézi helyetted, csináltasson fénymásolatot is.
2013. máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
a fénymásolat az jó ötlet. Nem tudom, hogyan kell meghatalmazást írni. Én azt írnám, hogy meghatalmazom XY-t, hogy megtekintheti helyettem az érettségi dolgozatom és lefénymásolhatja nekem, aláírás és ennyi.
2013. máj. 30. 22:18
 7/15 A kérdező kommentje:
Vagy nem ilyen egyszerű meghatalmazást írni?
2013. máj. 30. 22:18
 8/15 anonim ***** válasza:
Keress rá, de egyébként ez szabálytalan, amit tesznek, mivel akkor nézheti meg mindenki a dolgozatait (egyszerre az összeset), mikor sorra kerül, nem várhatják el hogy pl. hat tárgy esetén te több, mit 6 órát várj, főleg,hogy összesen nincs ennyi idő nálatok. A másik, hogy egész nap, legalább 8-16 között kéne biztosítaniuk a megtekintést.
2013. máj. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!
2013. máj. 30. 22:25
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem elég ennyi a meghatalmazásba. Először is középre címnek: MEGHATAÉMAZÁS.

Alulírott XY (született: xxxx.xx.xx., anyja neve: XX, lakcím: XXXXX, személyi ig. szám: xxxxxx) meghatalmazom YYY-t (született: xxxx.xx.xx., anyja neve: YZ, lakcím: yyyyy, személyi ig.szám: yyyyyyyyy), hogy helyettem X nevű intézményben megnézze az érettségi dolgozataimat, és róluk lehetőség szerint fénymásolatot készítsen.


A szöveg alatt mind a ketten aláírjátok, a nevetek alá pedig kell, hogy Meghatalmazó és Meghatalmazott.

Azután jöhet a város és a dátum.


VISZONT kell két tanú is, a dátum alá. Leírod a lap egyik oldalára, hogy Tanú 1, a másikra pedig, hogy Tanú 2 (így szószerint). Ezek alá pedig jön egy-egy név, azalá a személyi igazolvány számuk, az alá pedig a lakcímük. Utána ők is aláírják.


Nem nagy ügy, lehet, bonyolultnak hangzik, de ha minden rajta van, nem a külalakkal fognak foglalkozni. Tanú pedig bárki lehet, akár az utcán is megkérhetsz valakit, hogy töltse ki neked azt a részt az adataiddal.

2013. máj. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!