Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 11. -es Gimnazista vagyok,...

11. -es Gimnazista vagyok, kaptam egy e-mailt, hogy feltétel legyen a NYÁRRA IS ÉRVÉNYES, nappalis, aktív tanulói, hallgatói jogviszony. Nem tudom mit jelent, valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

2013. máj. 30. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Kissé furán fogalmaztál, de sejtem mit akarsz.


Pont ma hallgattam a rádióban, hogy gond lesz a nyári diákmunkával, mert annak a feltétele a tanulói jogviszony, de akik érettségiztek, azoknak őszig szünetel a jogviszonya, és nem mehetnek diákmunkára.

A problémát egy friss rendelet okozta. Most azt szeretnék elérni, hogy a diákmunkához elég legyen a diákigazolvány is.

2013. máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt nem írtam bele hogy egy diákmunkához kell ez az egész. Nem kell fősulisnak lennem, vagy ilyesmi ehhez?
2013. máj. 30. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül fősulisnak, hanem tanulói jogviszony kell, tehát egy oktatási intézménynek kell, hogy a tanulója légy, mivel most ballagtál el, már nem állsz jogviszonyban a volt középiskoláddal, és tulajdonképpen durván fogalmazva, hogy munkanélkülinek számítasz, és (nem tudom, hogy tovább akarsz-e tanulni) egészen szeptemberig így is lesz
2013. máj. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A kérdező még nem számít "munkanélkülinek", azt írta, hogy 11.-es, úgyhogy majd csak jövőre ballag. Ebben az esetben az iskolatitkári irodában kell kérned egy iskolalátogatási igazolást és azt be kell vinned vagy elküldened a diákszövetkezetbe.
2013. jún. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

jajj, tényleg, efölött elcsúszott a szemem :D :)

akkor ebben az esetben csak iskola látogatási kell

2013. jún. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!