Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettséginek sok köze van a...

Érettséginek sok köze van a sikeres karrierhez?

Figyelt kérdés
Megkaptuk az írásbeli érettségik eredményét, és nem lett nekem az igazi:S. Nem vagyok hülye gyerek, régen full 5ös voltam csak nagyon ellustultam. Lehetek ettől eltekintve sikeres az életben?
2013. jún. 4. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Aki a mai követelmények mellett nem tudja az érettségit négyes körül hozni annak nem jósolok nagy jövőt. Ezt a lustaságra sem lehet fogni. Anno én egy szót nem készültem az írásbelire, a szóbelire egy fél délutánt aztán csak a magyar lett négyes a többi ötös.
2013. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem kb mind 4es, de az egyik az emelt
2013. jún. 4. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:

nem, nagyon nem. attól függ mire mész ,pl ha jogásznak, akkor igen, mert ott is ugyan úgy magolni kell majd tudni, meg szorgalmasnak lenni.

de pl ha beindítasz egy fitnessztúdiót, üzletkötő leszel, stb, akkor ott már az életre való rátermettséged fog számítani. sok olyan sztorit meséltek a tanáraim, hogy gyengébb tanulók nagy karriert futottak be, mert jól bánnak az emberekkel, vagy amit csinálnak abban nagyon jók. az érettségi az éppen akkori lelkiállapotod és a tudásod keveréke, szerintem nem lehet belőle messzemenő következtetéseket levonni.

2013. jún. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit az első válaszoló írt, az úgy ahogy van hülyeség. Én kapásból rossz suliba jártam, emiatt az érettségi felkészítésem sem volt a legjobb. Kihagytam suli után egy évet és akkor felvételiztem orvosira, mivel se biosz se kémia alapokat nem kaptam anno gimiben. És láss csodát: orvosira járok. Sőt, mikor érettségiztem, ott volt egy másik lány, aki mondta, hogy ő 2 éve végezte a gimit ilyen 3-4-es eredményekkel, akkor a buli volt fontos, meg az hogy éljen, kiment dolgozni másfél évre egy cirkálóhajóra, és most úgy döntött, orvosira jelentkezik. Csoporttársam. Az érettségi eredménye semmiféle összefüggésben nincs a későbbi életeddel. A jövődet úgy formálod ahogy akarod és egy rosszul sikerült vizsga ne befolyásolja az egész életed. Bármikor újra lehet próbálni, újra lehet tervezni.
2013. jún. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem semmi köze nem lett az életemhez, a középiskola jól sikerült, kitűnőre érettségiztem tagozatos osztályban, az egész évfolyamon csak kettőnknek sikerült.

Aztán elb@sztam egy sz@r egyetemi szakkal amire rábeszéltek, utáltam, hülye voltam hogy nem hagytam ott, kettessel meglett, bár ha ötös lett volna, akkor se mennék vele sokra.

A kettes érettségis meg vagy valami hülyeséget végzett és bejött neki valami, vagy apu besegített neki és most ők a legsikeresebbek az ismerőseim közül.

Szerintem az érettségi jegynek akkor van a későbbiekben súlya, ha érettségivel akarsz elhelyezkedni, de szerintem ekkor se nagyon nézik, csak legyen meg.

Meg ugye a felsőoktatásba jelentkezéshez a ponthoz kell.

2013. jún. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 1


Jól van tudod kinek meséld be a hülyeségedet. :) Lustaságra nem lehet fogni? De igen pont h arra lehet a legjobban fogni.


Kérdező: Lehetsz sikeres igen, a lustaságot csak le kell győzni, ha nem vagy hülye akkor minden sikerülhet.

2013. jún. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül hidd el.

Sőt még a diplomának se mindig komolyan mondom.

Larry Ellison is mondott egy beszédet,jó így kicsit durva,de van benne igazság,az ÉLETben IS helyt kell állni.

Barbárfivérek is énekli az Utcadiplomában:,,Azért nem jártam iskolába mert az utcán szerzett tudás felér egy diplomával."

Jó ez így nem mindig igaz de nem elég egyáltalán,hogy jól tanulsz sőt nagyon nem.

Nekem van egy edzőtársam akinek 8 általánosa van meg és heti 4-5 kilót keres ő tartja el a szüleit is,24 éves.

Másik spanom neki nincsen diplomája és Audi Q7 S-line,BMW krómozott 6-os,VW Phaeton ez a gépparkja.

Vagy ott a tesóm ő gimiben iszonyat rossz gyerek volt,égetni való,az érettségije 3-as és GDF-t végzett most nettó 4-5 kilóért dolgozik mint IT-s.

Én sajnos ELTE elején nem tanultam nem ment sehogysem,mostmár megy hálistennek igaz csúsztam 3 évet már,de láss csodát a szakmában dolgozok mint informatikus.

2013. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!