Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi felvételinél kaphatok...

Egyetemi felvételinél kaphatok plusz pontot hátrányos helyzetűségért, ha édesanyámnak a legmagasabb végzettsége 8 osztály?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor milyen dokumentumok szükségesek ennek igazolásához?

Köszönöm a válaszokat!



2013. jún. 6. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
22%
nem értem az összefüggést, ettől miért vagy hátrányos helyzetű? pl. ha az egy főre jutó jövedelem nem ér el egy bizonyos határt, azért járhat gyermekvédelmi támogatás, amitől hátrányos helyzetűvé válsz és kapsz plusz pontot, de szerintem ez így önmagában kevés..
2013. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az egyetemen, ahova jelentkeztem, kaphatok érte szociális támogatást és kedvezményes kollégiumi elhelyezést, és arra gondoltam, hátha adnak a felvételinél is
2013. jún. 6. 12:39
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor jár, ha mindkét szülőnek a legmagasabb végzettsége 8 osztály. Csak az egyikért nem jár.
2013. jún. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!