Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz magyar szóbeli...

Mennyire nehéz magyar szóbeli érettségin 20 pontot összeszedni?

Figyelt kérdés

Sajnos ez az egyetlen tantárgy, amiből elég gyenge lett az írásbelim.


Tanulgatom a tételeket, viszont 3-asnál jobbat tanévközben sem kaptam rájuk.


Itt más szempont szerint pontoznak mint egy írásbeli számonkérésnél év közben?


20-21 pontra lenne szükségem a ketteshez (már ha jól számoltam és az írásbeli+szóbeli összesen 150 pont, és annak a 25%-át kell legalább elérnem)



2013. jún. 6. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Tekintve, hogy 50 pont a maximum, szerintem azért eléggé vissza kell fognia magát annak, aki 20 pontot akar szerezni.
2013. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

oké, ezt tudom, de nekünk olyan tanárunk van, hogy ha leírom 5 oldalba az életrajzot se elég neki, pedig az konkrétan nem is tétel, így ha sokat írok oda, akkor az a baj, hogy nem jut idő a nyelvtanra+ a konkrét tételre, ha keveset, akkor meg az a baj.


Én tanulgatom ezt nagyon, csak félek, hogy előadási problémák miatt is, meg minden, nem lesz 20 pontom.


Bocsi, de nem egyértelmű, hogy most könnyűnek, vagy nehéznek véled.

2013. jún. 6. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

pedig még emelt szinten is azt mondják matekból, hogy nagyon kell akarni hogy 20 pont alatt legyél (35 a max)

amúgy megértelek ám :D nem dolgoztátok ki a tételeket, vagy valami? vagy elmondta mi kell bele? nagyon próbáld meg megtanulni. ha jó lesz, akármennyire is szart akar adni, úgyis ott lesz a többi tanár is. meg azért maga alatt sem gondolom, h vágná a fát (xD) neki is jó, ha jók az érettségik

2013. jún. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy amikor megtudtam, hogy mindenből 3-as 4-es vagyok, magyarból meg épp hogy mehetek szóbelire, elkapott az ideg, és azóta rosszul alszok.


Talán még túlhajtom is magam.


Nekem csak 45% kell, ez az egy amiből bőven elég nekem a kettes, ha már így alakult!

2013. jún. 6. 18:43
 5/9 A kérdező kommentje:

tanár vázlatopontosan lediktálta órákon a tételeket amiket számon is kért.


Persze, mindig elvárta, hogy mikor számonkéri, legyen egy nagyon dús életrajz (ami nem is a tétel feladata), így mire leírtam az életrajzot, kevés idő maradt arra, hogy a tétel feladatát is leírjam.


Ezért kaptam csak 2-es 3-asokat.


Ha hiányos volt az életrajz, akkor rögtön azt mondta, "Ezt így nem lehet csinálni, érettségin ez nem lesz megengedett! 1-es"

2013. jún. 6. 18:45
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

dedurva :O nálunk még az életrajzosoknál is alig kell életrajz, a többihez meg konkrétan annyi h nyugat 1. nemzedéke, vagy vmi ami hatással volt a munkásságára

nálatok ilyen is kell h ki hol tanult, meg minden?

2013. jún. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

idézném a tanárt:


"nem illik olyasvalakiről beszélni, akiről nem tudunk pár érdemi dolgot elmondani".

2013. jún. 6. 20:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszont az érettségin nem azért beszélsz valakiről, mert illik vagy mert nem illik, hanem mert kihúztad. :-)
2013. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

de érettségin nem az a feladat, hogy "józsef attila élete", hanem itt pl. világképi nézetei és poetikai eszközei.


Aztán ha nem mondod el, mikor hol született, hogy nőtt fel, hova járt iskolába, eltanácsolták az egyetemről, volt egy érzelemmentes szerelme, volt egy másik szerelme, akit kiküldtek külföldre, szanatoriumkba került, volt 2 kezelője, akibe szintén beleszeretett, ezeknek a nevei is stb.


ez már elég részletes és hosszú.

2013. jún. 7. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!