Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha kémiából nem...

Szerintetek ha kémiából nem vagyok valami jó, most megpróbáltam az emelt kémia érettségi, nem tanultam rá. Elég rossz lett, nem tudtam semmit. A biológiám viszont jó lett. Jövőre mehetek még orvosnak, vagy ha a kémia most nem megy, tegyek le róla?

Figyelt kérdés
Most egy évig megcsinálok egy OKJ-t szakmát, aztán újraérettségizés, és újrafelvételizés, na de hová? Tényleg szeretnék orvos lenni, nagyon tetszik, szeretnék embereken segíteni, régóta ez az álmom. Bírom a vért, a boncolást, imádom az orvostudományt. Szerintetek nagyon veszett ügy?

2013. jún. 7. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire nem megy? Fakton hanyas voltál? Ha ott megvolt a 4-es, akkor én még próbálkoznék. Azonban OKJ helyett kizárólag a kémiára koncentrálnék, mellette vállalnék egy részmunkaidős állást, mondjuk a Tescoban, vagy valami, hogy ebből finanszírozhassam a magántanárt.
2013. jún. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Fakton 3-as 5-ös közt ingadoztam, ez a két jegyem volt, egy jó, erős vidéki gimnáziumban! Sajnos mivel nem vagyok matekon beállítottságú, így a számítások logikáját nem értem, igaz nem is nagyon törtem magam, hogy megértsem!

Lehet, hogy ez lesz, kémia ezerrel és meló.

2013. jún. 7. 19:29
 3/8 anonim ***** válasza:
én is hasonló helyzetben vagyok, másodjára sem sikerült a felvételim, már voltam párszor újraérettségizni hogy jobb %-om legyen, de még mindig nem elég a duplázáshoz, idén meg már nem tudtam kifizetni semmit szóval még jövőre megpróbálom addig meg dolgozom......gondoltam megosztom h tudd van rosszabb is :D
2013. jún. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy veszett az ügy! Én nem jártam valami jó gimibe,matekon se csináltunk semmit,meg is látszik az érettségimen,örültem,h egyáltalán átmentem rajta...:S Ballagáskor döntöttem el,h orvosira akarok menni,tehát így eléggé nehéz volt,mert kémiát akkor már 2 éve nem tanultam. És most a bioszom 80% lett,a kémia írásbelim meg 78 ( a szóbeli 2 nap mùlva lesz). És az a vicces,h a számolásaim hibátlanok lettek, csak az elméletet néztem teljesen el (pl az első feladatban nem 4 szénatomos vegyületeket írtam, meg volt olyan egyenlet,amit elkezdtem,de elfelejtettem befejezni,mert miközben írtam,már a következő feladatot olvastam,és gondolom átugrottam arra a részre..stb.) :-( És a kémiát mikor először elővettem,olyan dolgokat nem értettem a számolásnál,amiket le se merek írni..:S:D de aztán megértettem,és azok lettek a kedvenc részeim:-) pedig én tényleg humán beálítottságù voltam. Szóval te is ha tényleg akarod az orvosit,küzd! Én is megpróbálom még a szóbelivel feljebb hùzni,h aztán mehessek Szegedre! :-) jah,és duplázom.
2013. jún. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és kihagytam egy évet
2013. jún. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jaj de jó ilyen sikersztorikat olvasni! szurkolok neked, hogy sikerüljön, és még az is lehet hogy így jövőre találkozunk, bár az álom a SOTE, de a SZOTEról is csupa jót hallottam eddig!:)
2013. jún. 12. 13:05
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
na hát akkor lehet h fogunk, nálam is SOTE áll első helyen :)
2013. jún. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindent meg lehet tanulni! Amikor kitalálták anno, hogy bevezetik, hogy orvosira csak két emelt szintűvel lehessen menni, én hisztiztem a legjobban. Erre rá egy-másfél évre úgy csináltam meg az emeltet kémiából, hogy nekem nem is volt kötelező még :) Durván egy év alatt készültem fel, először középszinten csináltam meg, aztán a tavaszi érettségin emelten. Pedig nem hittem volna, hogy képes vagyok rá :) Azóta orvosira járok;)
2013. jún. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!