Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Várható drasztikus 15-20...

Várható drasztikus 15-20 pontos pont emelkedés, olyan vidéki (debreceni) szakon ahol a jelentkezők száma, (mind aki beírta, mind azoké akik első helyen írták) száma csökkent az elmúlt 4 évben?

Figyelt kérdés
drasztikus alatt 15-20-25 pontos emelkedést értek
2013. jún. 9. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Bocsi h ezt mondom, de ha ilyet kérdezel, akkor nem vagy tisztában a ponthatárral,hogy hogyan is jön létre..

Akármennyien is jelentkeztek, nem lehet tudni, ugyanis a jelentkezők eredménye határozza meg..Ha idén mkinek nagyon jól sikerültek, akkor lehet 25 pontos emelkedés is, de lehet 5 is vagy akár csökkenhet is..Ez mindig a jelentkezők pontszámától függ...amit ugye nem tudunk

2013. jún. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele, csak gondoltam fejtegetések hátha vannak...aztán hátha okosabb leszek tőle..meg végülis csak magamat akarom nyugtatni...de sztem ez az év megy a levesbe...
2013. jún. 9. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Első: a jelentkezők száma is komoly tényező. Egyáltalán nem mindegy, hogy egy szakon, ahol pl. 6 államilag támogatott hely van, 5-en, vagy 10-en jelentkeztek. Utóbbi esetben a 10-ből a legjobb 6-ot veszik fel, tehát a 6. "legrosszabb" eredménye lesz a ponthatár. Előbbi esetben pedig lehet a legjobbnak 500 pontja, a legrosszabbnak meg 200, mindegyiket felveszik, mert 5 embernél is marad még egy szabad hely támogatotton.
2013. jún. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mert az van hogy debrecenbe, 90 en írták első helyre a szakot ahová jelentkeztem, és 20<120 hely van...szóval ezért kérdem
2013. jún. 10. 16:00
 5/5 anonim ***** válasza:

3. válaszoló, te tudsz segíteni ebben?


Ezt az egyet nem értem a felvételiben. Segítenél?

A szak, ahova jelentkezem:

kapacitása 1<50

tavaly összesen jelentkeztek:

ANA 63

ANK 19 ANA 1. helyen 16-an jelölték meg

Felvettek államin 6 embert, költségesen 1-et, tehát összesen 7-et

A kérdésem az, hogy miért ilyen keveset?

A többi szakon ebben a suliban azért vhol 20,30 embert is


A mostani statisztika:

ANA:65 első helyen:7

ANK 23


Most is ilyen kevés embert fognak felvenni?Kezdek szomorú lenni


A 2. szak amit bejelöltem., ugyanebben a suliban:

tavaly:

ANA130 első helyen 46 felvettek:20

ANK 36 első helyen 2


mostani:

ANA 124 első helyen:44

ANK 41 első helyen 2

2013. jún. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!