Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek az írásbeli...

Szerintetek az írásbeli érettségi javításakor tudnak/szoktak csalni a tanárok?

Figyelt kérdés
Ha tudtok konkrét példáról az még jobb lenne.

2013. jún. 10. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Főleg mivel, ha jól tudom több tanár is átnézi. Sőt szerintem a viszgaelnök is belenézhet, aki azért is van ott, hogy minden rendben, szabályosan történjen. Ha egy tanár csalna és kiderülne, akkor biztos nagy megrovást kapna, nem hinném, hogy kockáztatnának.
2013. jún. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rosszul hiszed. Nálunk az angolt, földrajzot a tanár átjavította. A földrajzot csak úgy magától, aki írt belőle, hogy legyen pár pluszpontja. Az angolnál meg felhívta a kedvenc tanítványát magához és feljavították 87%-ra. Másról én sem tudok.:) De van ilyen...
2013. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Középszinten gyakran előfordul. Pl olyan részeknél, ahova a diák nem írt semmit, oda utólag beírhat bármit, ha a tanár szól neki. Nem is beszélve arról, hogy sokszor van az, hogy elszámolnak egy-két pontot a diák javára. Amit nem feltétlenül veszel észre, elkezded számolni, és lehet, hogy a végére neked 1 ponttal kevesebb jön ki, de akkor először inkább arra gondolsz, hogy Te számoltad el és jó ez így ,nem arra, hogy a tanár potya pontot adott. Legalábbis nálam így volt :D Emelt szinten már nem nagyon van ilyen, hiszen ott a tanár nem tudja kiét javítja.
2013. jún. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szoktak hát. Anyám kb 3 éve csinált érettségit, csak hogy legyen neki, és azokkal a tanárokkal akikkel ezt megtehette a megírás uán kettesbn feljavítgatták. Én anno alapítványi gimibe jártam és volt egy osztálytársam akinek az apja tanár volt a sulinkban (etika, töri, filozófia) meg amúgyis pénzes pasa volt és k**va érdekesnek tartottam, hogy az a csaj, akit jól ismertem és aki full humános és kicsit sem reálos beállítottságú és maximum kegyelem négyes matekból írjon egy 90 pontos közép érettségit... Hagyjukmár. Csak azért került be a SOTÉra, mert a közepeket mindet felpontozták neki, de az emelt kémiája a 70%-ot nem érte el szóbelivel együtt, holott, ha annyira penge matekos akkor csak az írásbelijének ennyinek kellett volna lennie, de ugyebár érdekes, pont a számítások nem lettek neki jók. Ez volt az egyedüli szerencséje, meg az, hogy volt felsőfokú angolja, de megjegyzem, hogy megszerezze 1 évig járt magánórára, nekem ugyanez 6 hét volt és elsőre sikerült a vizsgám. Emelt szinten amúgy kiderítheted, kiét írod mert a teremben ültetéskor felírják a nevedet és az alapján visszakereshető, melyik a te kódszámod, csak ha az emelteddel trükköz valaki, akkor azt nehezebb elsunnyogni.
2013. jún. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!