Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezek az eredmények biztos...

Ezek az eredmények biztos kevesek lesznek gyógyszerészetire?

Figyelt kérdés
Debrecen lett volna a cél. Biosz emelt max. pontos szóbelivel 65 körül , kémia pedig 45 körül szintén szóbelivel. Abszolút felejtsem el az egészet? Nincs más megjelölve. Nem is akarom már megpróbálni jövőre, nem tudnám mégegyszer végigcsinálni. De ha nem jön össze mihez kezdjek? :(((
2013. jún. 10. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Figy:

Vitt jegyek: 100 pont

Pluszpont: 100 pont

Érettségi átlag: 90 pont

Biológia emelt: 65 pont

Kémia emelt: 45 pont

Gondolom ez a legjobb eset. Így 400 pontod van. De gondolom nem így festenek a dolgok. Tehát 400 pont alapból nagyon nagyon határ, de ha rosszabb szerintem sajna nem .

2013. jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Pontszàmítóval 380-390 pontot számolok. Tavaly ennyi ponttal meglett volna.
2013. jún. 10. 21:53
 3/17 anonim ***** válasza:
Hát majd meglátjuk. Kiszámíthatatlanak a pontok. Látod tavaly 416-ról leugrott 403-ra például a SOTE-n. Sajnos ezt csak akkor tudjuk meg. Egyébként sorstárs vagyok. Nálam Debrecen a 2. hely.
2013. jún. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
És neked h sikerültek az emeltek?
2013. jún. 10. 22:00
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jön össze (ilyen kémia%-kal készülj erre), akkor melózz valamit egy évig, közben tanulj és menj újra érettségizni.
2013. jún. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ha nem is lesz a bejutáshoz kevés, a bennmaradáshoz talán több kellene...
2013. jún. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a biosz meg kémia emelt alapján kell valakit leírni. Sokan eddig gyógyszerészre biosz emelttel, kémia középpel jutottak be és benn is maradtak. Az idei két emelt miatt sikeredhetett rosszra. Lehet amúgy a kémia közepe 85-90% lett volna. Mellesleg nekem kb. 410-415 pontom lesz. Én is csak bizakodom.
2013. jún. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk sztem akkor elmegyek egy OkJ tanfolyamra.és leszek gyógyszertári aszinsztens és leteszek a gyógyszerészről. Vagy ez hülyeség?
2013. jún. 10. 22:07
 9/17 anonim ***** válasza:
Nagyon. A gyógyszertári asszisztens képzést én sohasem végezném el. Tipikus patikai eladó lennék, ami nem fekszik nálam. A gyógyszerész paletta elég széles. Elhelyezkedhetsz, mint marketinges, mint gyógyszerkészítő, mint kutató, mint patikavezető. Azaz tág határok között mozog, így ha megunnád magát a patikai munkát, áttérhetsz pénzügyi vonalra, esetleg saját vállalkozásba foghatsz megfelelő tőkével. Mindegyik fizetés egyaránt jól jövedelmez. Sajnos a gyógyszertári asszisztens az eladó titulust kapta sokak szerint.
2013. jún. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen hülyeség a gyógyszertári asszisztens képzés ha egyetemre készültél. Rosszul látod a dolgokat. Nagyon nagy különbség hogy középfokú végzettséggel dolgozol vagy diplomásként. Ha a gyógyszerészeti nem jönne össze sehogy sem akkor is menj el egy egyetemi szakra. Ha ilyen bioszos kémiás vagy, akkor eü képzések között is szétnézhetsz. Egy diagnosztikai analitikus diplomás munkája százszor jobb pl. mintha csak utasítás alapján adsz ki gyógyszereket. Vagy vegyész vegyészmérnök..az már tényleg sok tekintetben rokon munkaköröket betölthetsz. Persze ne add fel, ha most nem jött össze akkor jövőre..de akkor már biztosra menj, és jelölj más szakokat is. (én ezt tenném a helyedben)
2013. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!