Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Igazságtalan a...

Csibe05 kérdése:

Mit tegyek? Igazságtalan a matek tanárnő és pont a matek érettségin! És a tanárok se tesznek semmit, csak lapítanak!

Figyelt kérdés

Nem tudom kihez fordulja, mit csinálja, félek, hogy az igazságomért küzdve én húzom a rövidebbet a tanárok által a szóbelin.

A történetem: Egy mentális problémával küzdő matek tanárnőm van, akinek a férjét egy fiatal nő elvette ezért ő gyűlöli a fiatalokat és az ellenséget látja bennük. Nálunk az összes fiatalt, főleg aki 23 év alatt van, meghúzta őket (és szóbelin se szándékozik átengedni az embereket). Aki rólam lemásolta az 27 pontot kapott, úgy hogy az egészet rólam írta le, én meg 15 pontot! És másnál is így van! A fiataloknak lerontotta, az idősebbeknek pedig feljavította a jegyeit! Fénymásolatot nem akarnak kiadni,pedig a betekintés követő 3 munkanapon belül kértem!!! Ha az ombudsmanhoz megyek engem szívatnak meg szóbelin! És ha most megvág szóbelin,akkor a másik suli,ahova menni kell októberbe pótérettségizni ott is ő tanít!!!

De tegyük fel én vagyok a hülye,de akkor a másik aki az egészet rólam írta le az nem hülye? És aki semmit nem írt a lapra és mégis meg van 29 pontja,azzal mi van? Nem értem miért csinálja ezt,soha egy rossz szót nem mondtam neki!!! Mindig tisztelet tudó voltam!!! Mindig azt mondogatja,hogy ő nem szereti a csalást,akkor ő mit csinált??? Nem tehet különbséget az emberek között,főleg nem a kor határ alapján!!! Valaki segítsen mi tévő legyek?????!!!!! Kétségbe vagyok esve!!!



#matematika érettségi #igazságtalan matek tanár #matek csalás
2013. jún. 11. 09:51
 1/7 eperke20 ***** válasza:
Ezt amúgy a pontozását nem értem. Kiküldtek mindenhova javítókulcsot és az alapján kell neki javítani. Megtekintéskor kellett volna fellebbezni. Egyébként szóbelin nem fog tudni csalni. Ugyanis ott egyszerre minimum 3 tanár van bent. Mindenki hallja a feleleted. A vizsgaelnök is ott lesz, és ő azért van ott, hogy minden rendben menjen, ne történjen csalás. Ha tudsz mindent, akkor átmész, ha nem akkor nem. Mást nem igen tudsz tenni, minthogy tanulsz a szóbelire.
2013. jún. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Ezt most nem igazán értem.

Ott volt a betekintés. Ott meg lehetett nézni a dolgozatot. Vihetted magaddal a hivatalos javítókulcsot, ami alaján leellenőzizhetted, hogy aszerint pontozott-e. Ezt miért nem tetted meg?


Másrészt, ha normálisan megtanultad volna a tárgyat, akkor nem kellene az átmenésért lavíroznod. Ha normális éretségit írsz, akkor nincs olyan tanár, aki úgy tudná javítani, hogy szóbeluzned kelljen.


Az az én gyanum, hogy sötét vagy az egészhez, de ezt fáj beismerni, így inkább a tanárt szapulod.

2013. jún. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok sötét,javítókulcsra meg nem jutott idő mert gyorsan vissza is szedték,ráadásul csak 1 embernél volt!!!

Akiket feljavított az meg se mutatta! Én meg a törimmel voltam elfoglalva,mert egyszerre adták ki a kettőt!!! És ezt se lehetett volna!!! De nem érted a lényeget,aki mögöttem ült semmit nem tudott,nekem könyörgött és az egészet odaadtam neki és lemásolta!!!

2013. jún. 11. 10:44
 4/7 eperke20 ***** válasza:
Otthon ki tudtad volna nyomtatni az javítókulcsot. Mindenki számára elérhető volt hivatalosan. Már nem tudsz mit csinálni. Ez van, inkább tanuld a matek tételeket a gyk helyett.
2013. jún. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki csak a saját dolgozatát nézheti meg. Természetesen nem engedte, hogy mások dolgozatát nézegesd. A betekintésre pedig felkészülten kell menni, viszed magaddal a javítókulcsot, előre végiggondolod, hogy amiket írtál, annak alapján hány pontot kaphattál és akkor szépen ellenőrizhetted volna a javítást.
2013. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megint csak a részigazságok meg találgatások...

A szóbeli vizsgán az elnök köteles elmondani a jogorvoslati lehetőséget. Eszerint az eredményhirdetést követően 5 napon belül törvényességi kérelmet nyújthatsz be a kormányhivatalnak címezve, de az igazgatónak benyújtva, ha szabálytalanság történt. Ezt ki fogják vizsgálni.


Ha csak kiadják a dolgozatot és rögtön vissza is veszik, és nem hagynak időt rá, hogy megnézd, az szabálytalan.

Ha egyforma dolgozatok nem egyforma pontszámot kapnak, az nagyon szabálytalan. Azt ne írd bele, hogy rólad másolta.


Ha nem adtál be fellebbezést a megtekintés után, az jelentősen rontja az esélyeidet. De esetleg elfogadják, ha leírod, hogy nem hagytak időt a rendes megtekintésre. (Egy teljes 8 órás munkanap kell, és azon belül annyit nézegeted a dolgozatot, amennyit akarod.)


Ha a szóbelin nem hagyja végigmondani a tételt, nem adnak 30 perc felkészülési időt, 15 percnél tovább feleltetnek, az szabálytalan.

2013. jún. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az érettségi vizsgák nyilvánosak, oda bárki, bármikor beülhet külsüs személy is.


Kérj meg ismerőst, aki konyít valamit a dologhoz, vagy esetleg pont matektanár, hogy üljön be...Akkor nem fog majd merni semmit sem csinálni....

2013. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!