Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy néhány...

Miért van az hogy néhány tanár olyan "paraszt" hogy üti, veri a gyerekeket?

Figyelt kérdés
2009. okt. 10. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:

nem tudom,de elég szomorú:(

általánosba volt egy tanárunk aki felpofozta a gyereket.

Most meg olyan matek tanárt kaptunk aki - szintén most jött a suliba,tehát ő is új - röhögtet minket órán,a cloroxos reklám szövegét énekli,a fogsorát mutogatja(ráadásul ronda).Sőt az egyik lány megkérdezte,hogy mit írt a táblára a matematikai jelekkel,mert nem értette erre ezt mondta:"B.zd meg azért írtam fel a táblára hogy elolvasd és leírd,a k.rva életbe ne legyél már ilyen hülye." Egyébként nem csak ő nem értette de nem magyarázta volna el:(

Mellesleg egy feladatra tudod a megoldást kapsz egy 5-öst,volt akinek arra adott 5-öst h megnézte a füzetét és megkérdezte h hova járt általánosba.Meg persze a szaktanárikat is osztja.Olyanra is ad szaktanárit ha olyat kérdezünk ami a matekkal kapcsolatos.

14,5/L (középsuliról van szó)

2009. okt. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon sokszor megérdemelnék a diákok, de én még ilyet nem hallottam és nem is tapasztaltam. Pedig 12 évet lehúztam suliban és most is van még 3 évem.


És miért van az, hogy néhány diák olyan "paraszt", hogy üti veri a tanárt? (mert kikérdezné az anyagot, mert megkérte, hogy maradjon csendben, stb.)

2009. okt. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Még soha nem találkoztam tanárral aki verné a gyerekeket.
2009. okt. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Két különböző általánosba jártam, mert időközben költöztünk. A második suliban hallottam olyanról, aki durván bánt a gyerekekkel, pl a frissen lézerkezelt lábára tűsarkúval direkt rálépett, mert nem talált valamit elsőre a térképen. De őt ki is rúgták. Egy közepes méretű általános iskoláról van szó, tehát ilyen 350-450 diákkal, de teljesen családias a hangulat, soha nem bántott senki senkit, mert szép szóval is lehet fegyelmezni, és a gyerek előbb "veszi a lapot" így, mintha ordítanának, vagy vernék őket.

Középiskolába egy egész pici helyre jártam, mindösszesen 40 fős a tantestület, de olyan, mintha a második otthonom lenne. Itt is érvényes volt az összetartás, az osztályfőnökünk egy fiatal hölgy volt, aki soha nem beszélt velünk csúnyán, partnerként kezelt, még akkor is, ha az osztályban voltak elég problémás gyerekek. De tudod mit ért el szép szóval?

A 22 fős osztályból mindenki leérettségizett, 9-en azóta egyetemre/főiskolára járunk, 5-en felsőfokú szakképzésben szakmát szereztek, mások okj-s képzésre járnak, a maradék pedig tisztességesen dolgozik.

Szerintem ez a legjobb példa arra, hogy nem mindegy, hogyan állsz oda. Kell a szigor, nálunk is megvolt, csak nem emelkedett többszáz decibellel az osztályfőnök hangja, ha arról volt szó.

2009. okt. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én régi általános sulimba egy tanár úgy rácsapott az egyik diák fejére a naplóval, hogy kettétört(mármint a napló).
2009. okt. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
18:07 O.o
2009. okt. 10. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!