Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » El lehet végezni úgy egy...

El lehet végezni úgy egy kémia szakot ELTE-TTK-n, hogy nem érettségiztem kémiából?

Figyelt kérdés
Informatika+matematika érettségivel HA felvennének akkor lenne esélyem elvégezni az eltét úgy,hogy már 2 éve nincs kémiám? vagy inkább különórákra kéne járnom belőle,hogy bírjam az iramot?
2013. jún. 13. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kémia szakon feltétel a kémia érettségi.
2013. jún. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem,mert úgy van,hogy 2 érettségit kell választani és fel van sorolva,hogy matek,kémia,biosz,info meg stb.. és azért is kérdeztem,hogy így érdemes-e ha az info+matekot választom
2013. jún. 13. 15:46
 3/10 anonim ***** válasza:
nem feltétel, de húzós lenne így
2013. jún. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
szóval akkor külön órákra kéne járnom?
2013. jún. 13. 15:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem a papír számít, hanem a tudás. Ha jó voltál kémiából, a nyáron nézd át, és a többit majd megtanulod az egyetemen. Az első 1-2 hónap kemény lesz, de aztán belejössz.
2013. jún. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
oké akkor majd átnézem :) köszönöm a válaszokat :D
2013. jún. 13. 16:53
 7/10 FDra ***** válasza:

Szia!


Tény, hogy célszerű lenne a kémia érettségi, de ha nincs, hát ez van.

Az első félévben Róka tanár úr tart felzárkóztatót kémiából ("kritérium tárgy"), ami a hiányos középiskolai tudást felhozza olyan szintre, mint amit egy érettségizettnek tudnia kell.

Bár én nem jártam hozzá, de a barátaim, akiknek kellett, mind pozitívan nyilatkoztak róla, meg egyébként minden órán egy csomó kísérletet is bemutat.


Bár nehezebb így az első félév túlélése, de nem lehetetlen, elég sok mindenkinek sikerült az én évfolyamomból is... szóval hajrá! :))

2013. jún. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
na ez már megnyugatató akkor majd járok hozzá meg most nyáron is átnézem a kémiát :) köszi a választ :D
2013. jún. 15. 15:09
 9/10 FDra ***** válasza:
Szeptembertől jössz egyetemre? A végén még lehet, hogy én leszek a mentorod :D
2013. jún. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát ha felvesznek akkor igen :D
2013. jún. 17. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!