Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szőlő és borvidékek Magyarorsz...

Szőlő és borvidékek Magyarországon? Mit írjak bele? Földrajz érettségi tétel kb. fél oldalnyit szeretnék mert 40 tételem van. Lent láthatjátok mit szedtem eddig össze.

Figyelt kérdés

Szerintetek baj ha csak moondjuk 5 borvidékek említenék meg továbbiakba? Nem bírok megjegyezni 20 at egyszerre.

15. Szőlő és borvidékek Magyarországon


Magyarországon számos nagy szőlő és borvidék található. A Tokaji borvidék vagy Tokaj-hegyaljai borvidék a világ első zárt borvidéke 1737 óta. Magyarország északkeleti részén, a Zempléni-hegység déli, délkeleti lábainál található. Területe 6202 hektár. Az UNESCO Világörökség Bizottsága mint kultúrtájat 2002-ben felvette a világörökségi listára Tokaj-hegyaljai történelmi borvidék kultúrtáj néven .A borvidék jelképe és egyik központja Tokaj városa, amely világhíre révén egész Magyarország jelképévé vált. A város több évszázados borászati hagyomány, különleges építészeti örökség és helyi hagyományok őrzője.

Az Egri borvidék Magyarország egyik történelmi borvidéke. Északkelet-Magyarországon a Bükk hegység déli lankáin, Heves megye területén helyezkedik el, egyes részei Borsod-Abaúj-Zemplén megye területére nyúlnak át. A 22 160 hektár (ebből 18 302 ha I. osztályú) teljes területéből napjainkban mintegy 6000 hektár a szőlőültetvény.[1] A borvidék névadója és központja Eger, amely mellett további 19 község tartozik hozzá. A borvidéki szőlő- és borkultúra közel 1000 éves múltra tekint vissza, alapvetően meghatározta és meghatározza ma is az itt élő emberek életét.

További borvidékek : 1 Sopron (Soproni borvidék)

2 Nagy-Somló (Nagy-Somlói borvidék)

3 Zala (Zalai borvidék)

4 Balaton-felvidék (Balaton-felvidéki borvidék)

5 Badacsony (Badacsonyi borvidék)

6 Balatonfüred-Csopak (Balatonfüred-Csopaki borvidék)

7 Balatonboglár (Balatonboglári borvidék)

8 Pannonhalma (Pannonhalmi borvidék)

9 Mór (Móri borvidék)

10 Etyek-Buda (Etyek-Budai borvidék)

11 Neszmély (Neszmélyi borvidék)

12 Tolna (Tolnai borvidék)

13 Szekszárd (Szekszárdi borvidék)

14 Pécs (Pécsi borvidék)

15 Villány (Villányi borvidék)

16 Hajós-Baja (Hajós-Bajai borvidék)

17 Kunság (Kunsági borvidék)

18 Csongrád (Csongrádi borvidék)

19 Mátra (Mátrai borvidék)

20 Bükk (Bükki borvidék)



2013. jún. 15. 00:00
 1/7 anonim válasza:

oh, én csak 5 darabot említettem meg...

semmiképp nem lehet ennyit megjegyezni.

meg már úgy az egésszel tele van a hócipőm

2013. jún. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ui: sok sikert :)
2013. jún. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp azzal kezd, hogy milyen adottságok kellenek a szőlőtermesztéshez. Beszélj a filoxéravészről (19. sz.), ennek következményeiről. Felesleges bemagolni az adatokat ennyire, említsd meg a 3 legnagyobb borvidéket, illetve a legnagyobb múlttal rendelkezőket. Nem kell bemagolni az összes borvidéket, mert benne vannak az atlaszban.
2013. jún. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hippo.uw.hu

Föci érettségi

Magyarország gyümölcstermesztése ->rögtön a szőlővel kezd, beszél a filoxéravészről, az újratelepítésekről és a borvidékekről.


Sok sikert, én már ideggörcsöt kapok, ha meglátok még egy földrajz tételt :D

2013. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Képes Földrajz Atlasz középiskolásoknak 30. oldalán benne vannak a borvidékek.. Bocs ha már túl vagy rajta és ezt húztad :D
2013. jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem ezt húztam de 79 % os lett :D az a az 1 pont :/
2013. júl. 1. 18:01
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem pont meglett a 80 45/50 es szóbelivel :D
2013. júl. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!