Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan nyerjem vissza a...

Hogyan nyerjem vissza a "tanulás kedvemet"?

Figyelt kérdés

Kedden lesz egy nagyon nehéz szóbeli vizsgám, igazából azt érzem, hogy esélytelen az egész. Már másodjára vettem fel, így már nem ártana valami eredményt is elérnem... De egyszerűen még így sem vagyok képes végig tanulni a napot. Óránként- két óránkét a gép elé ülök és netezgetek kicsit. :(

Valami tipp?



2013. jún. 15. 17:24
 1/3 anonim válasza:

Gondolj bele, ha nem tanulsz, mész a mekibe alja-csicska munkára. Járjon mindig ez a fejedben.

Nekem bevált.

2013. jún. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
:D Mintha saját magamat látnám... :D Fogalmam sincs, viszont ha jön valami jó ötlet, akkor az engem is érdekelne: D
2013. jún. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is magamra ismertem a kérdésben, bár én még csak a szóbeli érettségire készültem.


A testvéremtől kaptam egy nagyon jó tanácsot, azt mondta, tanuljak úgy, hogy 4*30 percet tanulok, közben 30 percenként tartok 5 perc szünetet. Ilyenkor tudok inni, kicsit átmozgatni magam, szellőztetni ilyesmik. A 4*30 perces blokk után pedig tartsak 1 óra szünetet, majd folytassam ugyanígy 4*30 perces blokkokkal a tanulást.

Kipróbáltam a módszert, alapvetően szerintem hatásos és jó, bár én kicsit átreformáltam a dolgot. Nekem az 1 óra szünet túl soknak tűnt, féltem, hogy nem fogok végezni a tanulással, ezért ezt lerövidítettem és csak 30 percet, vagy max. 45 percet pihentem egy blokk után. :)

2013. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!