Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha megbuktam az érettségin...

Ha megbuktam az érettségin egy tantárgyból, akkor mehetek 13. osztályba autószerelői szakra? Nekem azt mondták hogy CSAK arra lehet menni ( amúgyis arra mennék ) de valakik szerint ilyenkor arra se mehetek.

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
ha nincs érettségid, nem tanulhatsz tovább
2013. jún. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
51%
nem mehetsz sajnos, autószerelőnek az érettségi az alap! Nem kezdheted el a szakmát érettségi nélkül! válasz olyan szakmát amihez nem kell érettségi jövőre pedig érettségizz újra!
2013. jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Ácsi, várjatok csak. A legtöbb jelentkezés során van egy olyan lehetőség, hogy amennyiben a 13. osztály első félévének végéig az adott tanuló megszerzi az érettségi bizonyítványt, bekapcsolódhat az OKJ-s képzésre. Tehát ha az őszi pótérettségi sikerül, akkor még elkezdheted.
2013. jún. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nálunk az autószereléshez nem kell érettségi, elég a befejezett 12. évfolyam

technikusihoz(15.év) viszont már kell az érettségi, de a szakmához magában nem.

2013. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 eperke20 ***** válasza:
Nálunk meg úgy volt, hogy így is felvették az illetőt, csak az volt, ha az őszi nem lesz meg neki, akkor ki kell íratkoznia. Legegyszerűbb ezt a suliban megkérdezned.
2013. jún. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A autószerelő szakmához elvégzett 12 osztály szükséges, érettségi nem feltétel.
2013. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!