Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételizhetek kollégiumba,...

Felvételizhetek kollégiumba, annak ellenére, hogy pesti vagyok?

Figyelt kérdés
Főleg pesti iskolákat jelöltem be, azonban bizonyos körülmények miatt lehet, hogy jobb lenne, ha koleszos lennék. Arról nem is beszélve, hogy valamilyen szinten vonz is az az élet. Jelentkezhetek kollégiumba annak ellenére, hogy pesten lakom?

2013. jún. 21. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem.
2013. jún. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha csak "vonz" akkor NEM. Ha tényleg tudod mivel indokolni, pl. az orvosira jársz ami nem büfészak, és tényleg kell tanulni, de mondjuk egy 1 szobás lakásban laktok 6-an, akkor lehet.
2013. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Akkor sem fogsz bekerülni. Az összes vidékinek sem jut hely, nem fognak Pestieket berakni.
2013. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
igen, jelentkezhetsz. ha középiskolába mész és úgy koli, akkor nem ajánlom, csak negatív véleményt hallottam róluk. ha egyetemi, akkor meg hajrá
2013. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért kéne, mert itthon elégé szűkösen vagyunk! Egyébként egyetemi!
2013. jún. 21. 16:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok kollegiumba szociális helyzet alapján kerülnek be az emberek (elvált/rokkant/nyugdíjas/munkanélküli szülő, sok gyerek, félárva/árva, fogyatékossággal élő, (halmozottan) hátrányos helyzet stb.). Szerintem érdeklődj az adott kollégiumnál a lehetőségeidről.
2013. jún. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezni gondolom jelentkezhetsz, de nem biztos, hogy fel is vesznek.

Meg azért igen, a szociális helyzet sem mindegy.

2013. jún. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
5 vagyunk a lakásban, az egyik tesómmal meg kell osztanom a szobát. A tesóim ráadásul munkanélküliek és kénytelenek itthon élni. Anyáék meg lassan nyugdíjba mennek. Anya jövőre biztosan nem dolgozik tovább.
2013. jún. 21. 18:21
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor sem fogsz bekerülni"

Dehogy is. Mi is rettentő szűkösen és nagyon-nagyon szegényen éltünk. Amikor felvételiztem az ÁOK-ra, akkor megtudakoltam, és IGEN kaptam kollégiumban felvételt, úgy hogy kb. 8 villamosmegállónyira laktam.

2013. jún. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Hát bekerülhetsz csak nagyon kicsi esély van rá, mert a koliba való felvételnél rangsorolnak. és előre helyezik azokat akiket már az előttem kommentelők már felsoroltak csak azt nem tették hozzá hogy minél messzebbreől jön valaki annál nagyobb esélye van és mivel minden évben iszonytatóan sokan jönnek pestre ezért nincs túl sok esélyed... Mongyuk csak az előttem kommentelőt tudom idézni: "ha 6-an laktok egy 1 szobás lakásba" akkor van esélyed.
2013. jún. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!