Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pesti egyetemistás, mennyi...

Pesti egyetemistás, mennyi pénz kell nektek havonta? Dolgoztok az egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Mire mennyi pénz megy el nektek havonta? Mennyi marad szórakozásra?

Van munkalehetőség elfogadható fizetéssel? Ti mit dolgoztok?


Szóval szállásra, kajára, tisztálkodó szerekre, szórakozásra, egyetemre, tömegközlekedésre... mennyi pénz megy el összesen, vagy mi a minimum amire szükség van?


u.i.: (nem önszántamból, de) lehet, hogy nem koliba megyek, akkor 25000 forint lesz a szállás.



2013. febr. 22. 18:31
 1/3 anonim válasza:

Szerintem elég kényelmesen jövök ki minden hónapban és így költök kb. 18-20 ezret (az albérleten felül ami 37 ezer fixen), ebből 3,85e a bérlet, szórakozás nem olyan számottevő mert olcsó helyekre (korsó sör 350 alatt) szoktam járni havonta kb. 3-4 alkalommal, ami összesen mondjuk 3-4 ezret tesz ki, egyetemen alig költök, tankönyveket inkább letöltöm. Ösztöndíjam 16-20e körül mozog ami elég sokra elég.

Egyetem mellett most nem dolgozok, mert inkább a tanulásra koncentrálok, ami persze már most is befektetés: jobb átlag, több ösztöndíj. Sok ismerősöm dolgozik, pl. nyomdában, pénztárosként és egyéb helyeken. Sokan közel sem kényszerülnének rá, csak hát kell nekik az új ipod etc. A fizetések szerintem elfogadhatóak, de nem könnyű a tanulással összehangolni a munkát.

Ha 25e lesz a szállás akkor nagyon jól jártál, bár nem tudom milyen körülmények között fogsz lakni.

2013. febr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A lakás nagyon jó/szép és közel van az egyetemhez, de valójában 25000 a lakás + 15000 a rezsi (fix télen nyáron) ugyh nem is annyira olcsó.


Az elég kevés... ugy értem sokan mondják hogy csak kajára megy el 15-20k forint és ebben nincs benne semmi gyorskaja.

Ha nem jutok be koliba (ami valoszinű a tuljelentkezések miatt), akkor muszáj lesz dolgoznom valamit. Keresgéltem neten, de nem igazán találtam konkrét választ erre a kérdésre: Mennyit lehet keresni havonta diákmunkáva? Mennyire reális a 40-50ezer/hó egyetem mellett?

(a BKF környezetkultura szakára akarok jelentkezni, belsőépitészet... tudom hogy pl orvosi mellett szinte elképzelhetetlen)

2013. febr. 23. 01:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Én egy 5 ezrest azért számolnék hetente a kajára, bár nagyon függ attól, hogy milyen az étvágyad és milyen igényeid vannak, én ebből azért lányként kijöttem úgy, hogy olykor közösen főztünk, olykor beugrottam valahova egy menüs kajára, olykor hideget ettem, tehát nekem a kaja nagyjából ennyi (hétvégékre hazajöttem mindig).


Tömegközelekedésre nem árt bérletet venni, akkor sem ha a szomszédban van az egyetem, jól jöhet bármikor. Ez 3850 forint ha jól tudom még mindig. Én nem voltam nagy bulizós, így számoljunk mondjuk havi 2500 forintot, amit én bulira, összejövetelekre, közös kávézásokra, ilyesmikre költöttem. A nagy partiarcok alsó hangon elköltöttek egy egy buliban 5 ezret és hetente többször is mentek.

Nyomtatásra, jegyzetekre, rajzeszközökre, papírra én számolnék mondjuk havi 3 ezret. Lehet lesz olyan hónap amikor nem kell semmi, de lehet lesz olyan is, amikor hirtelen kell minden és ennek tripláját költöd el.

Feladat késésekre számolnék mondjuk havi 500-at, ennyi nálunk mindig becsúszott, bár én mérnökire jártam.


Aztán ugye marad az, hogy tisztálkodó szerek, ruhák, egyéb apróságok, de ez már egyéni igénytől függ.


Ha 25+15 ezer az albérleted, akkor az ugye 40 ezer plusz minden más, szóval én alsó hangon 70 ezret saccolok neked havonta albérlettel. Kollégiumban azért azt a 25 ezret ki tudod spórolni, ami már jelentős összeg szerintem.


Diákmunkával... Attól függ hogyan tudsz dolgozni és mit. Én a mérnöki szak mellett nem tudtam. Megpróbáltam, de fél év után rájöttem, hogy a kettő együtt nem megy. Vagy bukdácsolok suliban és dolgozok, vagy megcsinálom időben a sulit meló nélkül. Szerencsére a szüleim tudtak támogatni, de azért spórolósan éltem rendesen és kolis voltam.

Egy mekiben reális a 40-50 ezer, de akkor mindig ugrásra készen kell állnod és ha hívnak menni. Pénztárosként szintén. Én rugalmasabb helyen voltam, jobb hónapjaiban olyan 25-öt sikerült összeszednem, bár tény, hogy nem volt megerőltető a dolog, ellenben rengeteg időmet elvette.

2013. febr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!