Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi felvételihez ÉS...

Az egyetemi felvételihez ÉS diploma megszerzéséhez C1 vagy B2-es nyelvvizsga kell?

Figyelt kérdés
Megvan a B1-es érettségim németből,és B2-re emgyek most nyáron nyelvvizsgázni.Ahhoz,hogy egyetemre mehessek és diplomát kaphassak elég a B2?Belebonyolódtm én már ebbe a B1 meg B2 meg C1 ügyletbe,hogy melyik minek felel meg stb.,úgyhogy nekem már csak ez számít,hogy mehetek-e egyetemre(jog elsősroban),és kaphatok-e diplomát B2-es nyelvvizsgával.

#diploma-nyelvvizsga
2013. jún. 26. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
B2
2013. jún. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
B2 középfok, C1 felsőfok. A diplomához B2 kell.
2013. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor. B1 alapfok, B2 középfok, C1 felsőfok. Ennyi, az amit tudni kell. Hogy A1, A2 és C2 mi, az most nem ide tartozik és nem is akarlak megkavarni.

A középszintű érettségi körülbelül egy alapfokú nyelvvizsga szintjén van.

Jelenleg a felvételinél középfokú nyelvvizsgáért (tehát B2) 28 pont, felsőfokúért 40 pont jár. Fontos, hogy nyelvvizsgákért viszont összesen is 40 pontot lehet kapni, tehát 2 középfokért, 1 felső és egy középfokért is csak 40 pontot kapsz. Viszont felvételinél nem kötelező egy nyelvvizsga sem. Diplomához pedig egy darab középfokú nyelvvizsga kötelező, illetőleg van néhány szak, ahova csak egy alapfok kell, de olyan is, ahova 2 középfok. Neked egy darab középfokúra lesz szükséged.

2013. jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi,most így megértettem :)
2013. jún. 26. 22:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs olyan szak, ahol a nyelvvizsga felvételi követelmény lenne, de a nyelvszakokhoz kötelező az emelt nyelvérettségi.
2013. jún. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!