Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha megbuktam...

Mi történik, ha megbuktam magyar nyelv és irodalom tantárgyból az érettségin? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem és habár az írásbelim magyarból 4-esre sikerült, sajnos szóbelin nem sikerült szerencsésen húznom, megbuktam. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor hol kell jelentkezni az októberi javító érettségire és mennyi időn belül? Valamint, ha jelentkeztem okj-s képzésre, ahol alapfeltétel az érettségi, ettől független felvesznek még valamilyen kikötéssel vagy nézzek más lehetőség után?

2013. jún. 27. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Célszerű a mostani sulidban jelentkezni, ők tudnak felvilágosítást is adni.

Ha az OKJ-hez feltétel az érettségi, akkor értelemszerűen nem fognak "felvenni", mert Neked nincs ilyene, kivételezés pedig nincs.

2013. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem célszerű a mostani iskolában jelentkezni, nagy valószínűséggel nem is lehet, ha éppen ott nem rendeznek őszi érettségit.


Itt vannak a tudnivalók:

[link]

Eszerint a kormányhivatalban vagy egy érettségit szervező iskolában (ezek listáját júliusban teszik közzé) jelentkezhetsz szeptember 5-éig, a törzslapkivonatod leadásával (arra nagyon vigyázz!).


Az írásbelid egyébként nem lehetett négyes, hiszen nem osztályozzák, csak pontozzák, osztályzat csak a teljes vizsgára jár.


OKJ-s képzésre elvileg nem jelentkezhetsz, gyakorlatilag azonban elképzelhető, hogy meg lehet bundázni velük, hogy csak a vizsga előtt kérjék az érettségi bizonyítványt, és akkor el tudod kezdeni a képzést. Ha ez iskola, akkor kevésbé valószínű. Én is így végeztem OKJ-s tanfolyamot, bár ott inkább a trehányságukon múlott, hogy csak a vizsga előtt kezdték felhajtani az érettségiket, de próbálkozzál.

2013. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

OKJ-s képzésnél azt hiszem van egy olyan kitétel, hogy mehetsz ősszel, de ha az 1. félév végéig (azaz januárig) nem szerzed meg az érettségi bizonyítványod, akkor kivágnak a szakról. Tehát értelemszerűen csak ősszel van lehetőséged letenni a vizsgát.


Egyébként amit már leírtam, szeptember 5-ig jelentkezel abban az iskolában, ahol ősszel is rendeznek érettségit. Célszerű inkább valami gyengébb szakközépiskolát megcélozni, mint egy erős gimit, nyílván más a tanárok elvárása, és szerintem neked magyarból elég annyi, hogy meglegyen az érettségid, és kész.

2013. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

az első válaszolónak: azért kérdeztem, hogy van-e lehetőségem valamilyen kikötéssel, mert már olvastam ilyet, és ezalatt nem kivételezésben reménykedek.


a második kommentelőnek pedig köszönöm a választ :) (rendben, akkor mondom úgy, hogy 68%-os)

2013. jún. 27. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!