Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van aki semmit nem tanult a...

Van aki semmit nem tanult a szóbeli érettségire?

Figyelt kérdés
A héten megyek szóbelizni, és nem tanultam semmit, mindig csak halogattam, most még van 1 napom aztán szóbeli. Töriből mondjuk sose voltam hülye, de van jó pár olyan tétel amihez hozzászólni se tudok. Informatikától nagyon nem parázok, mert ott a legtöbb tételről lehet rizsázni. Amitől igazán félek az a nyelvtan és irodalom. Őszintén szólva semmit nem tudok a tételekről, a Bibliáról és József Attiláról tudnék beszélni, meg talán Móriczról is, de a többi teljes káosz :S. Belátom, hogy jó nagy hülye voltam, hogy eddig halogattam a dolgokat, de sajnos az időt nem tudom visszatekerni. Szerintetek van esélyem átmenni így is a szóbelin? Az írásbelik 40% körül sikerültek.

2013. jún. 17. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a 40%-os írásbelivel a teljes érettségire megvan a 25%, a szóbelin elég elérned 6 pontot (12%), és átmentél. Én magyarból semmit nem tanultam. Irodalomból verselemzésre kaphatsz jó néhány pontot. Az is jó már valamire, ha elmondod a vers tartalmát, meg egy értelmezését. Ezenkívül az irodalomtörténeti atlaszból tudsz kigyűjteni néhány adatot. A félórás felkészülési időben egy rövid memoritert meg tudsz tanulni. Szerintem nem lesz gond.
2013. jún. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én kb,csak olvasgattam,de tanulásnak nem mondanám,2-es összejött kb talán 3-as is,de nagyon rendesek voltak a tanáraink,de én nagyon bevoltam xarva végig XDDD de no para és meglesz:)
2013. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nyelvtanból egyáltalán nem és nem is fogok. Holnap megyek. Tuti lerontom a 86%-os szóbelimet, de végülis a felvételi szempontjából nem oszt, nem szoroz 30% különbség sem magyarból...
2013. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kapnátok be h túl vagytok rajta :D Én már keresztbe fostam magam 6x :D Holnap megyek első leszek, lesz ami lesz. :D Csak átrugdalnak, tanulni elvégre tanultam. Földrajból lehet én is így leszek amúgy: http://www.youtube.com/watch?v=jAyaKUAFaJA
2013. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
56%

én csak magyart tanultam, meg egy kevés matekot mert abból kevés volt a pontom írásbelin.


ma volt a szóbelim és mindent tudtam :)

német, infó, töri nagyon könnyű volt, bár ezek amúgy is mentek

2013. jún. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!