Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor mi a vegyérték, a...

Most akkor mi a vegyérték, a vegyértékhéj, és a vegyértékelektron?

Figyelt kérdés

pl: 35Br: 1s2 2s2 2p6 3s2 3p6 4s2 | 3d10 4p5 és nekem ehhez az van alá írva, hogy: 4 a vegyértékhéj, 7 vegyérték elektron, 1 vegyérték.

másik pl: 15P: 1s2 2s2 2p6 | 2s2 3p3 és: 3 a vegyértékhéj, 5 vegyérték elektron, 3 vegyérték.

új pl: 51Sb: 1s2 2s2 2p6 3s2 3p6 4s2 3d10 4p6 | 5s2 4d10 5p3 és: 5 a vegyértékhéj, 5 vegyérték elektron, 3 vegyérték.

újabb pl: 16S: 1s2 2s2 2p6 | 3s2 3p4 és: 3 a vegyértékhéj, 6 vegyérték elektron, 2 vegyérték.

Egyedül azt értem ebből, hogy az utolsó héj a vegyértékhéj. Azt gondoltam, a vegyérték héjon levő elektronok a vegyértékelektronok. És mivel a vegyértékhéj a legkülső, még le nem zárt héj, ezért mindig az utolsó héj elektronjait kell írni a vegyérték elektronhoz. De pl az "újabb pl"-nál is 6 van a vegyérték elektronnál, nem az utolsó héj elektronja, ami 4 lenne.

Eléggé össze van kuszálva ez a fejemben, tud valaki segíteni?



2013. jún. 27. 17:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Az a baj a kémiával, hogy meg kell tanulni.

Vannak szabályok, de azok csak segítenek eligazodni.

Pl a foszfornak van 5 és 3 oxidációs számú vegyülete is. Van PCl3 és PCl 5 -is. de ez látszik az elektronhéj szerkezetéből is, ha csak p-pályán lévő elektronoktól szabadul meg akkor +3 az oxidációs száma, ha az s-pályán lévőket is leadja akkor +5.

Ugyanígy a többire is van magyarázat ( csak nincs kedvem leírni egy fél kémiakönyvet).

2013. jún. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!