Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Autodidakta felkészülés emelt...

Autodidakta felkészülés emelt biosz érettségire. Hogyan?

Figyelt kérdés

A terv:

- a panemsulis bioszkönyvet megtanulom

- a Szerényi féle nagy biológiai feladatgyűjteményt megoldom

- megoldom az eddigi érettségiket


Már van egy közép bioszom(76% - jól elcsesztem az ÍB-t), és jelentleg diplomás ápolónak tanulok, itt is volt bioszunk, de a cél az orvosi.

Szerintetek így menni fog? Ha rászánom a nyarat, érdemes megpróbálni az őszit? Mert sajnos utána még egy kémia emelt is vár rám :)


2013. jún. 27. 21:15
 1/9 anonim válasza:

Szia!

1, én úgy tanultam rá, hogy az összes emeltbioszt megcsináltam, és utána megtanultam belőle mindent, sok visszaköszön.

2, nem ajánlom az orvosit. Nagy elhivatottság kell az orvosoknak.(és rengeteget kell tanulniuk! túúúl sokat!)

3, ha eltervezed biztos menni fog, minden agyban dől el!


Mentőtisztnek tanulok.

2013. jún. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
5 éves korom óta készülök orvosnak. Imádom az ápolóit is, de minden viziten úgy fáj a szívem azért, hogy én is köztük lehessek. Úgy érzem, örökre bánnám, ha nem próbálnám meg.
2013. jún. 27. 21:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jó a terv. A panemsulis könyvről jókat hallottam, bár igazából nem ismerem. De tényleg dicsérik.

Szerintem úgy csináld, hogy ha megtanultál egy témát, akkor utána oldj meg hozzá feladatokat, akár több könyvből is.

Az érettségiket meg hagyd a végére, mikor már elvileg mindent tudsz.

Az sem árt, ha kinyomtatod a követelményrendszert, és jelölgeted, hogy mit tanultál meg. Mert annak ellenére, hogy tudtommal a Panemsulis könyv az alapján halad, azért simán lehet, hogy vmi kimaradt a könyvből:)

2013. jún. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Biztos sikerülni fog!

Szerintem tökjó terv. Én idén emelteztem bioszból, hirtelen ötlet volt, a tanárom még a középszintre se készített fel normálisan minket.. én az összes mozaikos könyvet megtanultam, különböző összefoglalókönyveket nézegettem, feladatokat oldottam meg, még mindig érzem, hogy rengeteget tudok, de nem volt elég. :(

Az eddigi emelteket megírtam 90% körül, a mostani éppen 60 lett.. és szóbelin is szemetek voltak.


Csak azért mondom, hogy ne keseredj el, ha nem sikerülne így rögtön, nagyon sok múlik a szerencsén, egyszerűen NEM lehet mindent tudni, bár neked több háttértudásod van:)) meg ha egy egész nyarat rászánsz, biztos sikerül!! Én szurkolok :))

2013. jún. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Idei emelt bioszom 82 lett, hála a Panemsulis könyvnek :) Én csak ajánlani tudom, mert nagyon szépen leír mindent, ami kellhet. A zöld feladatgyűjteménnyel azért vigyázz, tele van hibás feladatokkal (főleg ilyen evolúció, meg hasonló marhaságoknál). Tavaly is próbálkoztam, akkor 66 % lett, a Mozaikosból készültem javarészt. Az most is megvolt, most is átnyálaztam, de számomra a Panemsulis sokkal érthetőbb, kvázi konyhanyelven van írva, míg a Mozaikosban sokszor jártam úgy, hogy 2x 3x is el kellett olvasnom egy mondatot, mire megértettem mit akar. Ráadásul sok minden megvan benne, ami még emeltre sem kell.

Egy kérdés: hova valósi vagy? Sok bioszos meg kémiás könyvem van, amiket ingyen odaadnék valakinek, akinek kell.

2013. jún. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Vas megyei vagyok, és Győrbe járok egyetemre + ott dolgozom, ha jó neked :) Nagyon örülnék nekik :) Amúgy a Panemsulis könyvet A-Zig betanultad?
2013. jún. 30. 22:22
 7/9 anonim ***** válasza:
A Panemsulis előtt azért érdemes lenne átvenned a Mozaikot, önmagában nem elég csak a Panemsulis szerintem, ahogy itt is láthatod, hogy mindenki több könyvből tanult, de néha még az sem volt elég.Vagy akár azt is csinálhatod hogy megtanulod a Panemsulisból, aztán később ismétléskor a Mozaikosat veszed elő, vagy fordítva.
2013. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg ugye minél jobban kellene hogy sikerüljön, nem 0-ról indulsz, az jó, de az őszi érettségik szoktak a nehezebbek lenni, szóval nem tűnik reálisnak nekem. A biosz emelt követelményei nincsenek benne egy könyvben, többől kellene készülni, de te tudod. Mindenkinek más segít, a legtöbben a mozaikkal voltak elégedettek, de volt egy lány akinek szóbelihez a "130 tétel biológiából" vált be legjobban.
2013. aug. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet Kérdező?
2021. nov. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!