Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért "kell" kivételezni a...

Miért "kell" kivételezni a tanároknak egyes diákokkal?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, hamarosan érettségi. Van egy osztálytársam (lány), aki mindig "nyal" a tanároknak (amelyiknek csak lehet), állandóan a tanáriban van, kávézgat (láttuk páran suli után) az egyik tanárunkkal (nő). Ez a tanár megmondom őszintén egy évig a kedvenc tanárom volt, mert nagyon jól tanít, és nem kivételezett. Mióta ezzel az o.társammal elvan, azóta minket mintha le se ... :( Pedig minden órára készülök, egyik legjobb vagyok belőle, de ezt észre sem veszi, mert csak az a lány... A tételeket is csak neki adta oda kidolgozva!!! Annyira szerettem az óráit, de mostmár kezd elmenni a kedvem tőle, és tanulni se nagyon van kedvem (de megtanulom, mert muszáj). :( Egyébként ezt a csajt azért utálja mindenki, mert mondjuk ha puskázunk, egyből megy fel a tanárhoz, és elmondja..., de ő ugyanúgy szokott puskázni, és múltkor is mondja, hogy annyit tanult, hogy nem tud semmit, közben meg mindent kinézett a könyvből. Annyira szánalmas...
2009. okt. 14. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igy ahogy mondod, szánalmas.

Te csak tanulj tisztességgel, nem mondom, hogy majd egyszer eljön a te időd, mert furcsa, és egyre furcsább dolgokat produkál az élet, de még mindig azt mondom, hogy a tisztességed, az a te erényed, a tudásodat meg nem veheti el tőled senki.

2009. okt. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! :) Megfogadom amit írtál, és tanulok tisztességgel, legalább a lelkiismeretem tiszta marad. :)
2009. okt. 14. 20:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, idegesítő tud lenni. Bár mondjuk nem csak az egyik félnek. Velem néha kivételezett két tanár :S Volt, hogy szar állapotban voltam dogaíráskor és jobb jegyet kaptam, mint érdemeltem. Ez nekem inkább kellemetlen volt :S Mert tudtam, hogy nem érdemlem meg, ilyenkor az volt a válasz, hogy tudtam volna jobbat is, ha...
2009. okt. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
és én nem voltam olyan, aki állandóan nyalizott. Félreértés ne essen. Második voltam
2009. okt. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az más, te nem nyaltál a tanároknak. :D :S

Mondjuk a tanárok is hibásak, például kikaptuk a dolgozatot, és neki két pont kellett az 5-öshöz, fel volt háborodva, hogy miért nem 5-ös, kivitte, és a tanár ráírta neki az 5-öst... Persze mikor nekem -vagy másnak- egy pont kellene a jobb jegyhez, biztosan nem kapnám meg, de nem is kellene, mert tudom, hogy nem érdemelném meg! Ez a csaj kibírhatatlan, mindenki utálja, és a tanárok azt hiszik, hogy azért nem szereti senki, mert jó tanuló (jó tanuló, mert puskázik, nyalizik), meg mert féltékenyek vagyunk rá. Mindig mondja ofőnk is, hogy vegyünk róla példát! Ilyenkor szinte a sírás kerülget, hogy hogy lehetnek az emberek ennyire vakok. Van két-három rendes tanár, az egyiktől múltkor kérdeztük (viccesen, mert vele lehet hülyülni), hogy nála hogy lehet "benyalni" magunkat, és mondta, hogy csak úgy, ha látja, hogy tanul a diák...

2009. okt. 14. 20:56
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolában gyűlöltem mindenkit, akivel kivitélezett akár egy tanár is. Aztán középsuliban lett egy nagyon jó tanárom. Kedvencem volt nekem is, nem nyaltam neki (mindig is undorítónak találtam ezt a fajta viselkedést), de valamiért egyszer csak elkezdett kivételezni velem. Először tetszett a dolog, úgy voltam vele, hogy végre egyszer szeret egy tanár. Egy idő után viszont kezdett kicsit sok lenni a dolog. Kezdtem kínosnak érezni a kávézgatást a suliban, a dolgozatkérdések "megsúgását", a tanáriban "lógást". Sokszor vissza is utasítottam, de ha túl sokszor tettem ezt egymás után, egyből jött az sms, hogy miért viselkedek vele furán.

Most vagyok végzős, mára szinte menekülök előle. Utálok az óráin lenni, képtelen vagyok tanulni az óráira. Biztos látja, hogy nagyon másképp viselkedek, mert egyfolytában feleltet, rossz jegyeket ad. Meg se várja, hogy elmondjam, amit tudok. Nem értem, hogy ez mire jó, játssza a sértődöttet. Azt kívánom, bár ne kivételezett volna soha velem, akkor talán még most is ötös lennék nála, most is tudnám tisztelni. :-s

Egyébként szerintem óhatalan, hogy egy tanárnak ne legyen úgymond kedvence. Már a legelső órán eldől, hogy ki a szimpatikus neki és ki nem. Ez ellen nem lehet mit tenni, neked is van mindenkiről egy első benyomásod. Persze kontorállálni lehet, és valamilyen szinten illene is egy tanárnak.

Komolyan mondom, addig örülj, amíg nem veled kivételeznek, a kivételezetteket meg tojd le, nekik lesz a rossz.

2009. okt. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyu az ilyen szánalomhegyek végül beszopják az életben. Nyugodtan állíthatom hogy gimi után vége a fényes karrierjének, egy hatalmas senki lesz belőle. Téged nyugtasson meg ez a tudat és csináld a dolgodat, neked fog kifizetődni a tanulás :)
2009. okt. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Tudom, hogy minden tanárnak lesz szimpi, és nem szimpi diák, de azt soha nem fogom megérteni, hogy miért kell kivételezni... vagy ha már kivételezik, csinálja úgy, hogy mi azt ne vegyük észre, és akkor tisztelni fogom azt a tanárt, akit a legjobban szerettem! :(

2009. okt. 15. 15:28
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Fúúú, annyira átérzem mit érzel! :D

Nekem is volt ilyen o.társam, ő se volt okos, hanem csak magolni tudott-meg nyalni-, ennyi, ez ki is derült azért.

Néha engem is elkapott a düh ilyen helyzetben, akkor azért odaszóltam, h a tanár is hallja, de sokan megtették. :D

Engem is van olyan tanár aki szeret, bár én nem nyalok, hanem csak szimplán észreveszi a tanár h ki az akit érdekel is a tárgya, és tanul is rá. Eddig ok, de a puncsolással kedvenccé nyalni magát vki... Egyszerűen szánalom.

Amúgy szerintem ez a tanár már csak volt a kedvenc tanárod lesz... te pedig kösd fel a gatyát az ellen a kis nyálgép ellen, és igen is tanulj rendesen, húzd fel, amikor csak lehet, ha nem tud vmit, válaszolj te a tanár kérdésére, legyél jó a tantárgyából továbbra is. Ez minden amit tehetsz.

2009. okt. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnos az életben általában ezeknek a nyalógépeknek lesz több szerencséjük, mint aki tisztességes.Én sem csináltam soha ilyet, nem vitt rá a gyomrom, nem így neveltek.Ennek ellenére volt olyan, hogy egy tanár kivételezett velem, tisztán a tudásom miatt, nem csináltam semmi mást. (És még én éreztem ezért sokszor kellemetlenül magamat, mert ezt persze a többiek nem nézik jó szemmel-ez az, amit az ilyen nyalizós fajták nem éreznek)

Szóval én voltam mindkét oldalon is, és azt a következtetést vontam le, hogy a tanár is csak ember.

Tanulj továbbra is rendszeresen, hidd el így sikerülni fog.Ha meg nagyon eldurvul a helyzet, el lehet gondolkodni a következő lépéseken!

(Volt egy osztálytársam, akit a töritanár nagyon utált, de a gimi alatt végig ötös volt, egyszerűen nem adott rá okot, mindent megtanult!)

2009. okt. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!