Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék hatékonyan...

Bratilla kérdése:

Hogyan tudnék hatékonyan felkészülni az előrehozott középszintű földrajz érettségire?

Figyelt kérdés

Valahol azt írták, hogy 40 tétel van. Ezeket hol találom meg kidolgozva, vagy legalább azt, hogy mik ezek?

Hogyan tanuljak rá? Nagyon izgulok, sosem voltam jó földrajzból, nincsenek is órai vázlataim, de most a továbbtanulás miatt úgy alakult, hogy szükségem van rá.

Ha valaki tud, kérem segítsek! Nagyon aggódom amiatt, hogy nincsenek tételeim, meg nem tudom, hogy az előző években mik voltak a tételek.


2013. jún. 30. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Az írásbeli követelményeit az oktatási hivatal honlapján meg lehet keresni. Én is érettségiztem földrajzból, közép szinten, és úgy nagyjából minden könyvben szereplő témakört lefed az érettségi anyaga. Szerintem a természetföldrajz sokkal könnyebb, nekem sokkal több ideig tartott a gazdasági folyamatok megértése (pl. pénzügyek, bankok). Az írásbeli két részből áll: az első egy topográfiás feladat, azt hiszem a pontok 20%-át adja, a második rész (ehhez már lehet használni atlaszt) pedig tesztfeladatokból, táblázatos feladatokból, vagy 1-2 mondatos választ igénylő feladatokból áll.


A 40 tétel pedig, amiről te is írtál, az szóbelin van. Nekem szerencsém volt, tényleg ennyi is volt, de a vizsgázók számától függően lehet több is. A 40 tétel úgy jön össze, hogy 20 "a" tétel és 20 "b" tétel. Az egyik természet- a másik gazdaságföldrajzi téma. Ha középszinten a saját tanárodnál vizsgázol, akkor a témakörök címét megadhatja, legalábbis ez nálunk így volt. Ha meg tudsz olyat, aki a tanárodnál vizsgázott mondjuk most, akkor az is jól jöhet, ha elkéred a tételek címét, mert csak egy bizonyos százalékát köteles megváltoztatni.


A helyedben én még pihennék egy kicsit - hisz nyári szünet van -, utána meg nekiállnék a földrajzkönyveknek, jegyzeteket, vázlatokat készítenék.

A középszintű érettségik egyáltalán nem nehezek az emeltekhez képest, tanulni kell ugyan rájuk, de nem szabad őket túlizgulni! :)

2013. jún. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
varazslatosbolygo.blogspot.com, itt nagyon sok cucc van fent, mikor érettségiztem feltöltöttem mindent. remélem találsz valamit, ha nem, nyugodtan szólj, vannak még a gépen is elfekvőben. :D
2013. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!