Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is nagyon nehéz...

Fczere Péter kérdése:

Szerintetek is nagyon nehéz az első gimnazista tanév? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most leszek 9-es, egy viszonylag erős gimibe vettek fel, emelt biológia - haladó emelt angol tagozatra. A szűkebb ismerősi köröm mind le akartak beszélni arról, hogy két emeltet válasszak. Minden felől azt hallom, hogy az első év mennyire nehéz és megterhelő, meg, hogy örülhetek, ha csak pár tizedet rontok az általános iskolai átlagomon. A helyzet az, hogy ismerve magamat, akkor tanulok, amikor van értelme. Például 8. év második félévében szinte alig tanultam, hisz megvolt a felvételi, inkább csak azokat néztem át,amik kifejezetten gimis feladatok voltak (így sem rontottam félévhez képest semennyit). Most viszont úgy érzem, hogy legszívesebben már most elkezdeném a gimnáziumi tananyagot (már olvastam is pár fejezetet az interneten), nagyon motivált vagyok. Anyáék itthon mindig annyit mondanak, hogy ez úgy is elmúlik, meg hogy kizárt, hogy éles helyzetben is ennyire szorgalmas legyek. Egyébként még annyit írnék, hogy gyógypedagógus szeretnék lenni felnőtt koromban, ez motivál ennyire. A kérdésem elsősorban gimnazistákhoz szól, de bármilyen bátorító választ szívesen fogadok. :))

2013. jún. 30. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most fejeztem be a középiskolás tanulmányaimat, bár szakközépiskolában érettségiztem. Azért remélem nem baj, hogy válaszolok.


Tapasztalataim szerint a 9. osztály nem feltétlenül a tananyag miatt nehéz, sokkal inkább az új közeg, új iskola, új tanárok, új osztálytársak, új követelményrendszer nehezíti meg a tanulók életét. Viszont akinek jó az alkalmazkodóképessége, az hamar megszokja a váltást és nem jelent komoly problémát az új iskola.

Azt gondolom, felesleges most előre tanulni gimnáziumi tananyagot, sokkal fontosabb az, hogy szeptembertől, ha elkezdődik a tanév rendszeresen, óráról órára készülj. Egyébként is könnyebb, ha rendszeresen tanul az ember, s nem egyszerre kell egész témaköröket megtanulni a témazáró előtt. Meg így jobban meg is marad a tananyag. :)


Ha mindenképpen szeretnél készülni a gimnáziumra, inkább ismételd át azokat, amik gimis feladatok.

2013. jún. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, tényleg. Nem is inkább tanulok, hanem olvasom a gimis könyveket, legfőképp a biológia könyvet, mert érdekel, és foglalkoztat. Köszi tényleg, hogy megosztottad a tapasztalatodat. Egyébként az osztály nagy részét ismerem már, meg csináltam a facebook-on egy közös csoportot magunkat, hogy szeptemberig kicsit ismerkedjünk.
2013. jún. 30. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Én most érettségiztem egy erős gimiben. A 9. nem nehéz, csak ahogy az első mondja, minden új és ismeretlen, nem tudod melyik tanár mit követel, kitől kell félni, melyik órán figyelni, stb. De pár hónap és belerázódik az ember, az osztály is összeszokik és onnantól nagyon jó lesz, majd csak az utolsó két év lesz kicsit nehezebb. Előre tanulni szerintem felesleges, akkor unalmasabbak lesznek az órák ősszel.

Rontani lehet hogy fogsz, pl. az osztályom nagy része kitűnő volt általánosban, nyilván nem maradt ez így. De ez a képességeidtől és a szorgalmadtól függ.

2013. jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy erős gimibe jártam és most érettségiztem. Nekem nagyon nehéz volt a 9. A követelmények sokkal nagyobbak voltak, mint általánosban, így aztán rengeteget rontottam. A másik ok, pedig, hogy vmiért azt hittem, hogy viszonylag kevés tanulással is lehetnek jó jegyeim. Na tévedtem és koppantam is nagyot, abban az évben volt a legrosszabb a bizim. Szóval, ha nem bízod el magad és szorgalmasan tanulsz, akkor nem lesz sztem olyan nehéz. Nekem a 12. durvább volt, de az az érettségi miatt. Szinte mindennap tanulni kellett, de megérte. :)
2013. júl. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tizenegyedik, tizenkettedik osztály sokkal nehezebb

(több a tananyag)

2013. júl. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a gimi egyáltalán nem nehéz. Egyik év sem. A 9. szerintem jó volt! Nem tanultam otthon semmit, de így is tudtam teljesíteni. (mondom ezt úgy, hogy 11-12-ben 2 emelt érettségire készültem)
2013. júl. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!